7letý chlapec zemřel po konzumaci narozeninového dortu na oslavě kamaráda. Policejní vyšetřování stále probíhá

Případ tragického úmrtí 7letého chlapce otřásl Maďarskem. Chlapec zemřel i přes zásah rychlé záchranné služby. Policie případ vyšetřuje jako zabití z nedbalosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nešťastná událost se stala na čerpací stanici v maďarském městě Fót, nedaleko od Budapešti. Na čerpací stanici dorazila vyděšená matka s malých chlapcem v autě a po obsluze požadovala přivolání záchranné služby. „Byla viditelně v šoku, nejdřív jsme vůbec nerozuměli tomu, co se stalo,“ popisuje obsluha čerpací stanice. „Chlapec seděl v autě a zdálo se, že téměř ani nedýchá. Přivolali jsme sice sanitku, ale už bylo zjevně pozdě,“ dodává zdrceně.

Narozeninová oslava

Každá škola má svou narozeninovou tradici. Děti v den svých narozenin svým spolužákům nosí bonbony, lízátka nebo například i jiné doma upečené dobroty. Stejně tak tomu bylo v den této tragické události. Sedmiletý chlapec se ve škole účastnil oslavy narozenin svého spolužáka a všichni kamarádi ten den dostali kousek dortu. Ihned poté, co chlapec dort pozřel, začalo mu být nevolno. „Volali mi ze školy, že si mám pro syna okamžitě přijet,“ vysvětluje celou situaci matka.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kousek dortu, který chlapec dostal, obsahoval lískové oříšky

Řekli mi, že jen něco špatného snědl, protože zvrací a je mu nevolno,“ popisuje matka 7letého chlapce. „Nikdy by mě z toho, jak situaci učitel popsal nenapadlo, že se jedná o něco vážného,“ dodává. Ihned tedy sedla do auta a vyrazila pro syna do školy. „Uvažovala jsem, zda ho dle situace vezmu k lékaři, nebo domů. Nevěděla jsem jak na tom je,“ vysvětluje dále své pohnutky. Syna si vyzvedla a ihned s ním nasedla do auta.

Dlouhá resuscitace

Domů ani k lékaři se už ale matce s chlapcem nepodařilo dojet. „Začal sípat, bylo vidět, že se mu špatně dýchá,“ popisuje situaci zdrceně. „Věděla jsem, že musím ihned zastavit a zavolat lékařskou pomoc,“ dodává. Matka tak zastavila na nejbližší čerpací stanici a domáhala se přivolání záchranné služby. Obsluha čerpací stanice záchranku přivolala, a ta dorazila na místo poměrně brzy. Chlapec byl už ale ve vážném stavu, takže se ihned rozhodli oživovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Obsluha čerpací stanice nečekala, že se během jejich směny odehraje takové peklo

Zásah záchranářů probíhal téměř dvě hodiny, kdy se snažili chlapce stabilizovat. „Byly to nejdelší dvě hodiny mého života,“ vypráví matka se slzami v očích. Ani po dvou hodinách oživování se chlapce nepodařilo zachránit, takže na místě zemřel. Jak se později ukázalo, měl alergii na oříšky a v dortu, který na oslavě dostal, se nacházely lískové ořechy. Všichni mají spoustu otázek. Byla alergie chlapce vůbec známá? Byla škola dopředu upozorněna na to, že chlapec trpí vážnou alergií na oříšky?

Policejní vyšetřování

„Alergie na ořechy je jedna z těch závažnějších. Každý pacient by měl u sebe vždy nosit léky a jeho zákonný zástupce musí přesně vědět, co dělat v případě, že dojde k pozření ořechů,“ vysvětluje dětský pediatr. Vzhledem k tomu, že doposud probíhá policejní vyšetřování, není k případů více informací. Ať už pochybila matka, zaměstnanci školy, nebo se jednalo pouze o nešťastnou náhodu, došlo ke zmaření lidského života a policie případ vyšetřuje jako zabití z nedbalosti.

Jak byste se v takové situaci v roli rodiče zachovali vy?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti