Žena si našla v oku hemžící se červy. Nemohla tomu uvěřit, ani doktoři si nevěděli rady. Jde o jedinečný a zároveň děsivý objev

Znáte ten nepříjemný pocit uvízlé řasy v oku? Pak si představte, co musela zažít Abby. Lékaři totiž zjistili, že jí pod víčkem prolézají červi, a nevěděli, jak se jich zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, že člověk má čas od času podrážděné oko, je naprosto normální. Většinu z nás to nijak neznepokojuje. Nejčastěji bývá příčinou řasa uvízlá pod víčkem, kterou stačí snadno odstranit kapesníčkem nebo vyplavit slzami. Ovšem toto nebyl případ Abby Beckley. Když se podívala do zrcadla, aby zjistila, co za tím stojí, oněměla překvapením a znechucením.

Letní noční můra nebohé Abby

Abby, dvacetiosmiletá žena, se rozhodla strávit léto na ranči v Oregonu obklopena koňmi a dobytkem. Neměla ani ponětí, jaké suvenýry si však přiveze s sebou domů. Už při pobytu na ranči začala cítit, že je něco špatně. Levé oko bylo velice podrážděné, zarudlé a víčko pokleslé. Dokonce pociťovala i neobvyklé bolesti hlavy a silné migrény.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při prvním pohledu a prozkoumání zarudlého oka téměř odskočila leknutím od zrcadla. Pod víčkem se jí hemžili odporní červi. Opatrně si víčko zvedla a jednu potvoru vyndala. Ten pohled se hnusil jí i jejím kolegům. Všem bylo v tu chvíli jasné, že je to nebezpečné a Abby musí co nejdříve navštívit lékaře. Hned při první příležitosti se domluvila na schůzce s odborníky na univerzitě pro zdraví a vědu v Portlandu.

Červi se lékařům ukázali až po půl hodině

Když se konečně opravdoví odborníci podívali Abby do oka, žádné parazity tam neviděli. Nejspíše ženu považovali za bláznivou. Avšak po necelé půlhodince se červi opět ukázali. To již nikdo neměl pochyb o její pravdomluvnosti. Následovala spousta zrakových testů a pokusů o odstranění vetřelců.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červi byli okamžitě posláni do diagnostické laboratoře. Výsledkem mělo být zjištění, že se jedná o typ očního červa. Případů lidí napadených tímto parazitem bylo opravdu málo – pouhých 10 ve Spojených státech a 163 celosvětově . Tito červi původně napadají zvířata a hlavně dobytek. Nakonec však bylo opět šokem, že tento parazit to nebyl. Ukázalo se, že oko napadl jiný druh, který nikdy na člověka z dobytka nepřešel.

Léčba a odstranění hemžících se červů z oka

První volbou by bylo obyčejně antiparazitikum. To však bylo okamžitě vyloučeno, protože by po sobě zanechalo v očích mrtvé červy. Tudíž přišel na řadu plán B – Abby si je bude muset postupně sama vytahat. Bylo jasné, že jakkoli odporný pro ni tento nápad byl, bude se jej muset držet. Naštěstí to netrvalo příliš dlouho.

Dvacet dní po prvním nalezeném červu bylo po všem. Samozřejmě to byla velká nejistota, že jich už víc nezbývá. Naštěstí se ani po pár týdnech a měsících další neobjevil. Byl to pro ni jistě příšerný zážitek. Hlavní však je, že nyní je živá, zdravá, a dokonce i bez následku po této odstrašující zkušenosti.

Zdroj: CCNHealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články