Alobal neboli hliníková fólie pomůže při chřipce, nachlazení, popáleninách i bolestech

Věděli jste, že hliníková fólie má protizánětlivé vlastnosti? Ušetřete s její pomocí své peníze a použijte ji různými způsoby. Díky fólii se můžete zbavit mnohých zdravotních neduhů.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Hliníková fólie neboli alobal, jak mu s oblibou říkáme zkráceně, může být užitečnou pomůckou nejen při vaření nebo uskladňování potravin. Svou funkci splní například také při čištění, když díky němu zbavíte některé kovy zašlého vzhledu. Je velice vhodné po něm sáhnout také v případě, že vás trápí určité zdravotní problémy. Mnohdy je to mnohem levnější metoda, než návštěva lékárny. Chřipka a nachlazení

Jakmile se objeví první příznaky nachlazení nebo chřipky, zabalte si nohy do několika vrstev hliníkové fólie (6 až 7 vrstev). Nechte ji na nohou po dobu jedné hodiny. Poté alobal odmotejte a nechte nohy dvě hodiny jen tak. Poté opět přiložte fólii kolem chodidel a počkejte další hodinu. Opakujte, dokud cítíte příznaky.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Alobal může být i netradičním lékem

Popáleniny

Pokud se popálíte, opláchněte popáleninu studenou vodou, ránu jemně osušte a omotejte kolem ní hliníkovou fólii. Tu můžete zafixovat tím, že ji zavážete obvazem nebo přilepíte. Hliník zapříčiní rychlou ztrátu bolesti.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Alobal může skvěle posloužit na popáleniny

Unavený obličej

Po špatné noci nebo poté, co jsme pracovali dlouho do noci, se může stát, že váš obličej ráno vypadá velice zničeně. Pokud nechcete, aby o vašem špatném spaní všichni věděli, můžete použít jednoduchý trik.

Pásy alobalu nechte v mrazničce po dobu dvou až tří hodin a přiložte si je na tváře či víčka. Obličejové svaly se uvolní, což povede k méně unavené a přetížené tváři.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Položte ho na správné místo

Bolesti

Lidé, kteří mají artritidu, dnu nebo ischias, skutečně vědí, co je to bolest. V závislosti na tom, jak silná bolest je, mohou být tito lidé ochromeni na poměrně dlouhou dobu a problémem pro ně může být například to, napít se ze sklenice s vodou. Přitom jim může dostatečně dobře pomoci jednoduchá metoda.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Alobal je všemocný

Stačí, když si bolestivé místo zabalíte do hliníkové fólie. Nechte ji na místě po celý den nebo také přes noc. Tento zábal opakujte po deset dní po sobě. Poté přestaňte na dva týdny a pak znovu začněte provádět zábaly. 

134 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1113 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví