Chtěl okrást na první pohled bezbrannou ženu, brzy na své chování doplatil tím nejhorším způsobem

Hanba každému muži, který zaútočí na bezbrannou ženu. V tomto případě však hrdinka celého příběhu tak úplně bezbranná nebyla a zloději se pořádně pomstila.

Žena v tělocvičně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel, zloději nemají téměř žádné svědomí a občas jim nedělá problém napadnout i bezbrannou ženu, dokonce i klidně starší nebo s určitým postižením. Jednoduše nemají žádné zábrany a často pro pár drobných udělají naprosto cokoliv. V naší společnosti se vedle lidí, kteří se nebojí podat pomocnou ruku těm, kteří to potřebují, objevují také jedinci s nekalými úmysly, jako jsou zloději a kapsáři. Často si vybírají bezbranné oběti, jako jsou starší lidé, ženy nebo malé děti. 

Pořádná karma

Následující příběh, který se chystáme vyprávět, popisuje zážitek jedné ženy z Brazílie. Polyana se připravovala na výlet do města a před svým domem zavolala taxi. Když čekala na vozidlo, neznámý muž náhle přistoupil k ní a zeptal se jí na čas. Odpověděla mu, ale později od ní začal žádal všechny její cennosti a peníze. Mladá žena však neupadla do paniky a rozhodně se nenechala zastrašit. Zloději nic nedala a on se chystal zaútočit. Během několika málo minut ho Polyana zpacifikovala několika rychlými údery a kopanci. 

Pořádně mu ukázala

Zloděj neměl ani tušení, že se postavil ženě, která byla slavnou šampionkou bojových umění v Brazílii. Polyana měla v tu chvíli velkou výhodu díky svým zkušenostem a fyzické zdatnosti. Dnes je jí už přes třicet a raději na tuto zkušenost nevzpomíná. Avšak ví, že tvrdý trénink ji ochránil před krádeží a případným napadením. Nyní se snaží podporovat a povzbuzovat ženy, aby se naučily alespoň základní obranné techniky. 

Chce, aby se ženy uměly bránit

Polyana Viana se několik let věnuje smíšeným bojovým uměním, známým také jako MMA (Mixed Martial Arts). MMA je plnokontaktní bojový sport, ve kterém se nevyužívají zbraně, umožňuje údery i chvaty, boj ve stoje i na zemi a spojuje různé techniky z jiných bojových sportů a bojových umění. Polyana dnes trénuje ženy a snaží se je naučit nejrůznější taktiky, kterými by se následně mohly bránit proti případným zlodějům nebo komukoliv, kdo by je jakkoliv obtěžoval a ohrožoval.

Co byste dělali v případě napadení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články