Slova matky rozdělila republiku na dva tábory. Takhle odůvodnila, proč chce své děti kojit až do jejich 10 let

Matka dvou malých dětí přišla s netradičním rozhodnutím. Své ratolesti chce kojit až do jejich deseti let. Mnoho lidí ji za to odsuzuje.

kojení i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kojení je jedno z nejkontroverznějších témat vůbec. Tato činnost patří mezi nejpřirozenější v lidském životě, avšak jako každá jiná má svá pro a proti a hranice, které by se neměly překračovat. Spousta žen, které kojit nemohou nebo nechtějí, má na takovéto krmení dětí jiný názor než matky, jež se snaží své potomky vyživovat mateřským mlékem co nejdéle. Nedávné vyjádření jedné z nich ovšem pobouřilo svět.

Své děti chce kojit co nejdéle kvůli jejich chytrosti

Miira Dawson je maminkou pětileté dívenky a dvouletého chlapce. Kojení bere jako přirozenou věc, což není nic neobvyklého, ovšem přístup, který k této činnosti má, zvířil bouřlivou diskuzi. Uvedla totiž, že své děti chce kojit až do jejich deseti let, pokud jí to zdraví a kondice dovolí. Má pro to hned několik důvodů, které považuje za přesvědčivé a zcela jednoznačné.

„Myslím si, že je krásné, když dítě vyroste a bude si pamatovat, že bylo kojeno, protože to by nebylo schopno říci mnoho lidí. A navíc to má všechny výhody pro zdraví a IQ,“ řekla Miira v rozhovoru pro web DailyMail. To jsou hlavní důvody, kvůli kterým se rozhodla kojit co nejdéle. Žena dále uvedla, že její dcera je velmi bystré a chytré dítě, a to především proto, že je stále krmena mateřským mlékem přímo z matčina prsu.

Záleží na matce, dokdy chce své děti kojit

Miira kojí své děti třikrát denně, dle webu Mirror ráno, poté když přijde dcera ze školky a samozřejmě večer před spaním. Dvojnásobná matka je navíc přesvědčena o tom, že děti nejsou přizpůsobeny k tomu, aby spaly samy. Nejlépe je jim samozřejmě u matky, proto s nimi sdílí své lůžko. Z tohoto důvodu vyhodila manžela z postele, aby měli více místa pro sebe. Ten její rozhodnutí sice neschvaluje, ale nemá na výběr.

kojení iZdroj fotografie: Pexels

Téma kojení je velmi často propíráno a rozděluje lidi na dvě skupiny. V mnoha diskuzích se řeší kojení na veřejnosti nebo právě tímto způsobem krmené starší děti. Pro některé je to nepřípustné, jiní to až tolik neřeší. Dle lékařů se však jedná o přirozenou věc, která zcela závisí na rozhodnutí dané matky. Na DámskémDeníku jste si již mohli přečíst článek o Monice Bagárové, která svou dcerku, přestože jí byly již tři roky, stále kojí.

Jaký máte názor na kojení starších dětí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články