Nebe k sobě povolalo herce s nezaměnitelným hlasem. Každý ho znal z kasovních trháků

Britská divadelní a filmová hvězda odešla do hereckého nebe v úctyhodném věku 95 let. Herec zemřel pokojně za přítomnosti milovaných členů rodiny.

bílá růže i Zdroj Fotografie: Freepik
                   

Zemřel Joss Ackland, herec s výrazným hlasem, který působil na herecké scéně více jak 70 let. Jeho profesní i osobní život byl velice pestrý, plný životních rolí a také lásky své rodiny. Odešel do hereckého nebe ve věku 95 let, v poklidu domova a v přítomnosti svých nejbližších. Objevil se ve více než 130 filmech a televizních a rozhlasových pořadech. Připomeňme si jeho významné role.

Z britského divadla do Hollywoodu

Joss Ackland začínal jako divadelní herec. V poválečných letech patřil k pevným základům anglického divadla vedle osobností, jako jsou například Ian Holm, Maggie Smith nebo Claire Bloom. Ti všichni, včetně Josse, se později proslavili v americkém Hollywoodu, jak píše NYTimes. Na filmovém plátně se proslavil vedlejšími rolemi ve filmu Hon na ponorku z roku 1990 nebo v hokejové komedii Šampióni.

filmová klapka iZdroj fotografie: Freepik
Joss Ackland hrál kromě divadla i ve filmech

Na britskou scénu však nijak nezanevřel, za film Velký Podvod v roce 1987 získal nominaci na ceny Britské akademie. Joss Ackland patřil k všestranným hercům, kteří svůj život naplnili prací. Byl workoholikem, o čemž svědčí i počet rolí, jež za svůj dlouhý život dokázal ztvárnit. Měl výrazný, charakteristický hlas, který mimo jiné přispěl k tomu, že hrál jednu roli za druhou.

Herec je pro české publikum známý především z filmu Smrtonosná zbraň 2 z roku 1989, kde si zahrál po boku světoznámého herce Mela Gibsona. Svou roli Arjena Rudda, rasistického Jihoafričana, ovšem dlouho zvažoval. Dokonce se objevil i ve velice oblíbeném britském seriálu Vraždy v Midsomeru, jak uvádí web CNN.IPrima.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Everything Mercedes-Benz (@starpeopleworld)

V osobním životě byl stejně úspěšný

Co se týká jeho osobního života, zde zažíval stejný úspěch jako v tom profesním. Se svou ženou Rosemary strávil 51 let. Měli spolu 7 dětí, která jim dala 34 vnoučat a 30 pravnoučat. Joss Ackland našel návod na šťastný život, zemřel v úctyhodných 95 letech obklopený nejbližšími. Bohužel to není jediné úmrtí hollywoodského herce, o kterém za poslední dobu na DámskémDeníku informujeme. Vzpomeňte na Toma Sizemora, hvězdu filmu Zachraňte vojína Ryana.

V jakých rolích si vybavujete Josse Acklanda vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články