Náš nejlepší dětský herec odešel kvůli nešťastné náhodě. Celebrity za něj nepřestávají truchlit

Letos je to již 34 let, kdy náš svět opustil beze sporu nejlepší český dětský herec. Jeho smrt v tak nízkém věku zavinil alkohol.

Tomáš Holý a pes i Zdroj fotografie: Jaroslava Vošmiková / Creative Commons / CC BY
                   

Vždy je velmi smutné, když zemře mladý člověk. Pokud se ale navíc jedná o jednoho z nejtalentovanějších umělců, jehož odchod z tohoto světa přišel tak náhle a nečekaně, je to o to horší. Letos uběhlo již čtyřiatřicet let od tragické smrti beze sporu nejlepšího dětského herce, který se v českých filmech kdy objevil. Jeho úmrtí dodnes oplakává nejen jeho rodina, přátelé a kolegové, ale i fanoušci a milovníci kinematografie.

Jeho smrt předpověděla vědma

8. března 2024 jsme si připomněli 34. výročí úmrtí úžasného dětského herce Tomáše Holého. Dodnes se nenašel žádný jiný malý umělec, který by mu mohl konkurovat. Zemřel až příliš mladý, bylo mu pouhých jednadvacet let. Málokdo ale ví, že jeho smrt byla předpovězena. Sousedka jeho maminky měla totiž schopnost věštění. Jednou se svěřila se svým viděním, ve kterém viděla Tomáše jedoucího na bílém koni, přičemž upustil na zem knihy, což vysvětlila tak, že chlapec nedostuduje práva, která tehdy navštěvoval.

Jak dále web Blesk popisuje její slova, označila Tomáše za kometu, která všechny ozáří, ale poté zhasne. Když se jí navíc hercova matka ptala na vnoučata, nechtěla jí odpovědět a řeč odvedla jinam. Nejspíše věděla, že nikdy žádné potomky mít nebude. A nespletla se. Tomáš, který v tu dobu randil se zpěvačkou Lucií Bílou, to již nestihl.

Tento talentovaný herec, který poprvé zazářil, jak uvádí i web TomášHolý, ve filmu Marečku, podejte mi pero, čímž nastartoval svou hvězdnou kariéru, ohromil mnoho diváků. Přestože byl velmi úspěšným dětským hercem, v dospělosti už v hraní nepokračoval. Plně se věnoval studiu práv.

Zemřel tragicky pod vlivem alkoholu

Jednoho osudného večera však při popíjení s přáteli dostal velmi špatný nápad, a to projet se ve zbrusu nové červené Škodě 120 svého kamaráda. To se mu stalo osudným. Ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku a narazil do stromu. I přes rychlé ošetření zemřel na masivní vnitřní krvácení. Jeho kamarád na sedadle spolujezdce vyvázl jen s povrchovým zraněním. Nebyl totiž připoután, a tak při nárazu vyletěl ven předním oknem.

svíčka iZdroj fotografie: Depositphotos

Tomášovu smrt oplakalo mnoho lidí, kteří na něj s láskou a obdivem vzpomínají dodnes. Díky jeho hereckým výkonům vznikly výborné rodinné filmy, jež si oblíbily tisíce diváků. Na DámskémDeníku jsme zveřejňovali i zpověď jeho tehdejší přítelkyně Lucie Bílé, které už navždy zůstane v jejím srdci.

Jaký film s Tomášem Holým je váš nejoblíbenější?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články