Majitel si myslel, že staršímu nemocnému pejskovi už není pomoci, a tak ho vyhodil a ujel. Byl v obrovských bolestech, když ho našli

V bolestech se svíjejícího psa našli zaměstnanci organizace na záchranu zvířat opuštěného v odpadcích. Nechal jej tam takto trpět jeho majitel.

opuštěný pes i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někteří lidé by si opravdu neměli pořizovat psa. Myslí si totiž, že je velmi jednoduché se o něj starat. Jakmile však vyvstane sebemenší problém, raději dají od jeho péče ruce pryč. Buď jej poté umístí do útulku, nebo ho v horším případě nechají někde uvázaného a odkázaného jen na sebe samotného, což ve většině případů končí pejskovou smrtí.

Majitel jej bez milosti opustil

Když začal mít postarší německý ovčák jménem Grizzly zdravotní problémy, jeho majitel o něj ztrácel zájem. Pes měl očividně velké bolesti a kulhal. Muž se nechtěl starostmi, jež by léčba přinesla, zabývat, a tak udělal to nejhorší, co mohl. Svého mazlíčka odvezl k lesu, kde jej nechal ve křoví plném odpadků. Jednoduše a bez milosti jej opustil. Grizzly samozřejmě nechápal, co udělal, že si zasloužil tak krutý osud.

Na místě ve velkých bolestech setrvával asi týden, než si jej někdo všiml a ohlásil to. Okamžitě se tedy za pejskem vydali zaměstnanci organizace na ochranu zvířat, která na svých stránkách HopeForPaws uvádí, že se zabývá záchranou psů, koček a dalších zvířat, zajišťuje jejich veterinární péči, spolupracuje s centry pro adopci zvířat a zvyšuje povědomí o těchto opuštěných tvorech.

Pes trpěl artritidou a měl velké bolesti

Když záchranáři dorazili na místo, nemohli uvěřit svým očím. Grizzly ležel mezi odpadky a kňučel bolestí. Byl to opravdu hrozný pohled, ze kterého až běhal mráz po zádech. Pes byl okamžitě převezen k veterinárnímu vyšetření, při kterém lékaři zjistili, že zvíře trpí spondylózou, artritidou a chronickou infekcí ucha, na kterou dostal antibiotika. A jelikož nebyl očipován, nebyla šance, že najdou původního majitele. Video z Grizzlyho záchrany a jeho úžasného zotavení bylo zveřejněno na YouTube.

Je jen otázkou času, než se najde dobrý člověk, který se tohoto roztomilého německého ovčáka ujme, aby mu tak poskytl nový milující domov. Snad se na něj usměje štěstí jako v případě opuštěného štěněte, kterého se ujal hasič a o jehož příběhu jsme vás na DámskémDeníku již informovali. A Grizzlyho původní majitel by si zasloužil opravdu krutý trest za to, jak odporně se ke svému nemocnému psovi zachoval.

Jak byste původního majitele potrestali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články