Fenka byla slabá, nemocná a připoutaná ke sloupu. Příběh o soucitu a dobré duši

Kdyby hasič včas nenašel zanedbané a opuštěné tříměsíční štěně, jeho šance na přežití by byly mizivé. Malý chlupáč byl vyčerpaný a měl vážné onemocnění kůže.

Hlava amerického stafordšírského teriéra i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří majitelé se nechovají ke svým domácím mazlíčkům jako k živým bytostem. Považují je za věc nebo módní doplněk, který prostě vyhodí, když je přestane bavit. Na Dámském Deníku jsme opakovaně psali o chlupáčích, kteří se našli opuštění ve zbědovaném stavu. Jako třeba malý, vyhublý pes Joaquin, který měl srst plnou blech, zkažené zuby, šedý zákal a ze stresu i nemocné srdce. Kdyby nebyl včas zachráněný mohl zemřít.

Štěně bylo vyčerpané a nemocné

Ve špatném zdravotním stavu bylo i štěně stafordšírského teriéra, kterého se jeho majitel krutě zbavil. Přivázal ho na řetěz ke sloupu a nechal ho napospas osudu. Bez jídla a vody by malá fenka, přežila sotva pár dní. Naštěstí však zesláblé a nemocné zvíře, které později dostalo jméno Chunk, našel hasič Mike Thawley z požární stanice 14 v kalifornském Sacramentu. Právě hasiči o případu informovali na svém facebookovém profilu.

Zanedbané tříměsíční štěně hasič odvezl do nedalekého útulku pro opuštěná a týraná zvířata na veterinární vyšetření. Na první pohled bylo totiž zřejmé, že malá fenka není v pořádku. Měla vážné onemocnění kůže a prašivinu. V záchranné stanici absolvovala koupel a podle serveru DailyMail si ji náramně užívala. A stejně tak pozornost a péči lidí.

The crew from Fire Station 14 found this cold, wet pup by the side of the road this afternoon. They brought her back to…

Zveřejnil(a) Sacramento Fire Department dne Neděle 16. října 2016

Zanedbaný pejsek našel nový domov

Přestože v útulku mělo štěně perfektní péči, nemohl na něj hasič Mike Thawley přestat myslet. Hned druhý den se do záchranné stanice vrátil, aby zkontroloval, jak se malé Chunk daří. Jakmile ho fenka uviděla, začala radostně štěkat a vrtět ocáskem. Dožadovala se, aby si ji pochoval. Když ji vzal do náruče, láskyplně mu projevila svou náklonnost olízáním tváře.

V tu chvíli hasič věděl, že prostě patří k sobě. Nejraději by si štěně odnesl domů hned. Musel ale počkat, až se uzdraví a také potřeboval souhlas své rodiny. Když manželka ušila pro fenku obleček, který měl chránit její nemocnou kůži, bylo rozhodnuto. Chunk se stala novým členem jejich domácnosti a má se prý báječně. „Má u nás luxusní život,“ řekl hasič magazínu People.

Co říkáte na to, že si hasič nakonec fenku adoptoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články