Chlapec udělal pro svou 93letou babičku obrovské gesto hodné obdivu. Takový vnuk je snem každého prarodiče

Mladík splnil své třiadevadesátileté babičce její velký sen. Ta ukázala, že věk je jen číslo, a do celé akce se vrhla po hlavě.

Seniorka cestuje s batohem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztah mezi prarodiči a jejich vnoučaty bývá různý. Někteří se vídají často, tráví spolu mnoho volných chvil a spojuje je společná záliba. Jiní svou babičku nebo dědečka nikdy nepoznali a jsou i tací, o které se jejich prarodiče bohužel vůbec nezajímají. Ovšem pouto, které pojí Brada a jeho třiadevadesátiletou babičku, je naprosto jedinečné a úžasné. A to proto, že se muž rozhodl své milované bábi splnit její velký sen.

Během cesty zažili mnoho dobrodružství a výzev

Nápad v Bradově hlavě se zrodil již v roce 2015, kdy se mu jeho tehdy pětaosmdesátiletá babička Joy svěřila se svým největším přáním, a to vidět hory, řeky, oceány a krajiny, které dosud neměla možnost navštívit. Mladík tedy začal plánovat něco, na co on ani Joy nikdy nezapomenou. Rozhodl se totiž, že svou babičku vezme na cestu po celém světě, aby tak mohli navštívit všech třiašedesát národních parků. A jak uvádí i web CbsNews, jejich prvním cílem byl národní park Great Smoky Mountains.

Během svého cestování zažila tato dvojice mnoho dobrodružství, mezi které patřilo i pozorování velryb na Normanských ostrovech. Jak však ale poté oba uvedli, nejlepší a nejkrásnější okamžiky zažili v autě. Při tom se totiž velice sblížili. Babička vnukovi vyprávěla o svém životě, těžkých okamžicích i šťastných setkáních, on se jí naopak svěřoval se svými problémy a strachem. To mezi nimi vytvořilo naprosto zvláštní a silné pouto.

Dokázala, že věk je jen číslo

A přestože bylo stařence během cest devadesát tři let, nebyl pro ni problém držet se svým vnukem krok a tempo. Jak sama poté uvedla, důležité je být optimistický, mít silnou vůli a jít si za svým cílem. Měla obrovské štěstí, že jí zdraví dovolovalo podniknout tak namáhavou a dlouhou cestu. To úsilí však stálo za to. A stejně jako 97letá stařenka, o níž jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali a která si i v tomto věku splnila svůj velký sen, dokázala, že věk je jen číslo. Rozhodující je jen to, jak se člověk cítí.

Své putování ukončili Brad se svou babičkou návštěvou posledního národního parku, a to Americké Samoy. Na tomto ostrově v jižním Pacifiku si užívali pláž, slunce a odpočinek. Dokonale tak zakončili svou dobrodružnou pouť. Třiadevadesátiletá Joy je díky tomu pro mnoho lidí velkou inspirací. Své zážitky dvojice natočila na video, které bylo zveřejněno na YouTube. Vy se tak sami můžete přesvědčit o stařenčině elánu a úžasném vztahu mezi babičkou a vnukem, který si za své počínání zaslouží velký obdiv.

Co říkáte na jejich dobrodružnou pouť?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články