Navzdory své nemoci si 97letá stařenka chtěla splnit svůj životní sen. Měla pocit, že se vrátila v čase

Na seznamu přání, která by si chtěla sedmadevadesátiletá žena ještě ve zbytku života splnit, byl oblíbený koníček z mládí na prvním místě. A rodina o tom věděla.

stařenka i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý člověk má nějaká přání, která si chce splnit. Ať jde o pořízení nového sportovního auta, skok s padákem nebo potápění v průzračném moři. A namísto odškrtávání se s přibývajícími roky seznam přání rozrůstá o víc věcí a zážitků. Bývají už ale mnohem prozaičtější. Jako v případě sedmadevadesátileté stařenky. Jejím snem bylo projet se na koni.

Rodina věděla, po čem touží

V mládí totiž Janet Fauks z americké Oklahomy jezdila na koni téměř neustále. Jezdectví bylo její vášní. Nejraději měla morgany, což je jedno z prvních plemen vyšlechtěných ve Spojených státech. Jakmile jednou člověk této zálibě propadne, zůstane mu v mysli do konce života. To je i případ sedmadevadesátileté ženy.

Na seznamu přání, která by si ještě ve zbytku života chtěla stařenka splnit, byla projížďka na koni na prvním místě. Alespoň ještě jednou se chtěla na svět dívat ze hřbetu nádherného zvířete. Nic na tom nezměnil ani fakt, že se Janet už nějakou dobu pohybuje pouze s pomocí chodítka. Rodina o přání babičky věděla.

Měla pocit, že se vrátil čas

Pod stromečkem našla Janet ten nejúžasnější dárek, kterým ji její blízcí mohli obdarovat. Poukaz na projížďku na koni. Rodina se obrátila na personál ranče Cottonwood Creek, který jí vyšel vstříc. Janet byla nadšená. Nevlídné počasí ani nemoc, která stařenku na čas upoutala na lůžko, jí nakonec nezabránily, aby si sen splnila.

Na ranči chovají i Janetiny oblíbené morganské koně. Personál okamžitě věděl, který bude pro stařenku ten pravý. Jmenoval se Stretch. Když seniorka poprvé vešla do stáje, měla pocit, že se vrátila v čase. Nemohla tomu uvěřit. Byla šťastná. Odpoledne strávila projížďkou, kterou sledovala rodina, vnoučata i přátelé. Při pohledu na spokojenou Janet se neubránili slzám.

Jaký největší sen byste si přáli splnit?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články