Za jeho nemoc ho celou dobu uráželi, dnes patří mezi nejúspěšnější modely na světě

Bohužel je mnoho lidí souzeno kvůli tomu, jak vypadá. Své o tom ví i Roger Monter, který se narodil se vzácnou nemocí s názvem vitiligo. Celé jeho tělo je pokryté skvrnami.

Vilitigo na ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brazilský model Roger Monter žije v Riu de Janeiru a trpí vzácným kožním onemocněním zvaným vitiligo, které způsobuje ztrátu pigmentu a vytváří na těle bílé skvrny. Poté, co se mu objevila první skvrna ve věku 23 let, se cítil ztracený a trpěl depresemi. Lidé se mu vyhýbali a ubližovali mu svými poznámkami o jeho vzhledu, což mu způsobovalo další bolest a trápení. Naštěstí se však nevzdal a rozhodl se, že tuto na první pohled špatnou věc otočí ve svůj prospěch.

Stal se terčem posměchu

Když člověk tak trochu vybočuje z davu svým vzhledem, je téměř jisté, že si ho na ulici všimne mnoho lidí, kteří se za ním budou otáčet a pozorovat ho. Zvlášť v moment, kdy trpí vzácnou nemocí, která se jen tak nevidí. Na tom by ještě nebylo nic tak hrozného, pokud by však lidé vzhled daného člověka nekomentovali, a což je horší, neuráželi ho. Bohužel se právě s tím setkal hrdina dnešního příběhu, který si kvůli svému vzhledu vytrpěl opravdu mnoho.

Trápil se každý den

Roger Monter trpí vzácným kožním onemocněním zvaným vitiligo. Zvláštní na tomto kožním onemocnění je, že se může objevit úplně kdykoli. Proto byl Roger velmi překvapený, když se na jeho kůži ve 23 letech objevila první skvrna. Jakmile se kožní onemocnění začalo šířit, lidé si ho začali všímat stále více a z jeho vzhledu si dělali legraci. Začal se utápět v depresích, lidé se mu vyhýbali a celá situace ohledně jeho vzhledu mu způsobovala mnoho bolesti. 

Nevzdal se

Nicméně v roce 2016 našel podporu v nových přátelích, které potkal v posilovně, a začal přijímat svou jedinečnost. Nakonec se naučil milovat sám sebe a ignorovat negativní komentáře. Svůj příběh začal sdílet na sociálních sítích a inspiruje jím ostatní lidi s vitiligem po celém světě, aby přijali své skutečné já. Rogerovy fotografie jsou nyní velmi populární díky jeho neobvyklému vzhledu a pozitivnímu přístupu k životu. Není tedy divu, že si získal opravdu mnoho příznivců a fanoušků. 

Dnes patří mezi nejznámější modely světa a spolupracuje s těmi největšími značkami. 

Co na jeho odvahu říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů