Dítě a štěně sdílejí ten nejroztomilejší okamžik

Děti, a také zvířata. To je dvojice, která když se sejde na jednom místě, tak je zaručeně o zábavu postaráno. Jasně to dokládá i situace se spícím miminkem, kde je nablízku domácí mazlíček.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Psí společníci lidskou společnost provází již od nepaměti. Tato zvířata se v podstatě stala plnohodnotnými členy rodin. Díky nim se i děti učí vztahu k živým tvorům a zodpovědnosti. Dojměte se společně s námi u tohoto krásného videa, které jen dokazuje, jak dokážou být psi oddaní svým pánům. 

Velký psí ochránce

Když si video pustíte, spatříte velké psí plemeno a spící miminko. Na tom není zprvu nic zvláštního, avšak tyto dva „kamarádi“ spí těsně vedle sebe. Je patrné, že pes se rozhodl to malé lidské stvoření zkrátka ochraňovat. Tento obraz vyvrací jakékoliv teorie o tom, že psí společníci jsou zcela nevhodní do rodin s miminky.

Samozřejmě je to případ od případu a vše v první řadě záleží na tom, jak si domácího mazlíčka vychovají dospělí. Pokud to bude k mírumilovnosti a poslušnosti, je vše v pořádku a dítě se tak bude cítit v bezpečí. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Spící miminka jsou roztomilá

Proč děti nenechat vychovávat psy

Na videu uvidíte sice malé miminko, co ale až vyroste? Je vhodné nechat děti vychovávat psy? Odpověď je jednoznačná, určitě ne. Vaše ratolesti se vyvíjí a nemají z mnoha věcí ještě rozum, proto jim nedávejte na zodpovědnost výchovu psích rodinných kamarádů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
K pomazlení

Až potomci odrostou, určitě je však zakomponujte do venčení. Krmení pak můžete pejskovi dávat společně. Děti se tak skvěle naučí zodpovědnosti vůči druhým.

Kromě jiného je dobré nenechávat psa s velmi malým dítětem o samotě. Vždy mějte oba na dohled. Zvíře nemusí ublížit, ale i nechtěné pohyby dokážou zapříčinit drobná poranění. Co se týká přístupu vašich ratolestí k psům, účte je láskyplné péči nikoliv tahání za ocas, uši, nebo tlapy. Psí trpělivost má své meze. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Co když se do hry vloží pes?

Věrní kamarádi na celý život

Když si dítě a pes v domácnosti vytvoří plnohodnotné a zdravé pouto, bude to mít pozitivní vliv na oba. Častokrát je s takovýchto soužití přátelství na celý život, nebo chcete-li ohromné souznění. Psi jsou zkrátka věrní společníci, kteří vás budou milovat nadevše ať se děje co se děje. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články