„Můj bratr chce, abych byla milejší na jeho ženu. Já ale vím něco, co on ne.“ Irena neví, co má dělat

Od jistého okamžiku je žena na svou švagrovou protivná. Ví totiž něco, o čem nemá nikdo z její rodiny ani tušení. Tak ráda by to všem řekla, ale nemůže.

Smutná starší žena přemýšlí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Čtenářka Irena se rozhodla svěřit s vnitřním bojem, který nyní svádí ve své mysli. Ví totiž něco, o čem nikdo z její rodiny nemá ani tušení. Ona to však už nemůže vydržet a přemýšlí nad tím, že půjde s pravdou ven. Ta by však jistě rozvrátila rodinu. Proto se rozhodla zaslat do redakce dopis, ve kterém si alespoň zčásti ulevuje se svým tajemstvím. Zároveň žádá ostatní o radu.

Nachytala svou švagrovou In flagranti

Paní Irena V. měla svého bratra již od malička pod svými křídly. Jejich rodiče hodně pracovali, aby svým dětem zajistili dobrou budoucnost, a tak se o svého mladšího bratříčka Pavla často starala. To v ní vytvořilo jakýsi ochranitelský pud. Když jí poprvé přišel představit svou přítelkyni Inku, doufala, že si vybral dobře. „Na první pohled se zdála být velmi milá. Staly se z nás po čase docela dobré kamarádky,“ vzpomíná v dopise paní Irena.

Nebylo tedy nic zvláštního na tom, že se ženy navzájem svěřovaly. Dokonce vznikla hádka, komu půjde paní Irena za svědka, když se její bratr ženil. „Chtěli mě mít po svém boku oba, nakonec jsem šla ale za svědka bratrovi,“ popisuje čtenářka. Později se stala i kmotrou jejich syna. Pár let po Pavlově svatbě se však začala Inka chovat zvláštně. Už se se svou švagrovou nechtěla moc stýkat, spíše jako by se jí vyhýbala. Paní Irena poté zjistila, proč. Nachytala totiž Inku v posteli s jiným mužem.

Od té doby je na švagrovou velmi nepříjemná

„Bratr mi volal, abych mu z jeho bytu vyzvedla nějaké papíry. Ani ve snu by mě nenapadlo, že tam načapu švagrovou s cizím chlapem,“ popisuje dále paní Irena. Inka ji prosila, aby svému bratrovi nic neříkala, že to byl jen úlet. Ukázalo se ale, že s nevěrou nedokáže přestat. Dokázala jí, že jsou více nevěrné ženy než muži, což potvrzuje i web iDnes. Paní Irena v sobě toto tajemství drží již rok. Kvůli tomu je na svou švagrovou protivná. „Všiml si toho i Pavel a nedávno mi to vyčetl. Prý mám být na Inku milejší. Ale jak to mám udělat?“ svěřuje se v dopise čtenářka.

Nyní již přemýšlí nad tím, že vše bratrovi řekne. Zároveň ale ví, že by tím rozvrátila rodinu a on by jí to nikdy neodpustil. Je docela dost možné, že by nakonec ona byla za tu nejhorší, což se v podobných případech často stává. Navíc by to velmi ublížilo i Pavlovu synovi. Nevěra totiž děti velmi poznamenává, o čemž jsme vás na DámskémDeníku již informovali. „Mám to říct? Co myslíte vy?“ zakončuje otázkami svůj dopis paní Irena.

Co byste paní Ireně poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články