Nevěra ve vztahu těžce poznamenává děti. Těchto 5 věcí si s sebou ponesou do dospělosti

Je jasné, že žádný vztah se neobejde bez hádek, nikdy to totiž není jen růžové. Ale děti by vaše neshody nikdy neměly pocítit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se rodiče začnou hádat před svými dětmi, nejvíce trpí právě ony. Ještě horší ale je, když jeden rodič začne podvádět toho druhého a potom si to doma vyřizují. V dětech totiž tyto situace zůstávají ještě několik dalších let a ovlivňují i jejich chování v dospělosti. Své konflikty si proto vždy vyřizujte někde, kde to neuslyší právě vaše děti.

Hledají útěchu jinde

Mnoho rodičů učí své děti již od narození tomu, aby se uměly samy uklidnit. Když se potomek rozpláče, nejdou k němu a zkrátka ho nechají vyplakat. Snaží se ho naučit, jak zvládat své emoce a pracovat přes smutek nebo zklamání. Je ale těžké to učit dítě, když to většinou nezvládají ani dospělí. A když to někomu ve vztahu už neklape, může se rychle stát, že se najde někdo, s kým si budou připadat zase šťastní.

A aféra je na světě. Jakmile se to dozví podváděný partner nebo děti, snaží se ten, který má románek, vysvětlit, že se ve vztahu už cítil nešťastný a z toho důvodu k aféře došlo. Jenže děti se v tu dobu naučí, že pokud budou někdy nešťastní, je normální hledat jiné věci, které je alespoň na chvíli šťastnými udělají. A tak v dospělosti začnou také podvádět nebo vyhledávat drogy a alkohol. To není dobrý příklad, že?

Nebudou vztahy brát vážně

Když se dítě dozví, že jeden z jejich rodičů podvádí toho druhého, vždy je to tak nějak sebere. V tu dobu si ale rodiče neuvědomují, jaký dopad to může mít právě na děti. Ty to totiž mohou pochopit tak, že milostný vztah není důležitá věc, protože stejně jednou skončí. A tak pro ně v budoucnosti bude dost těžké vydržet v jednom spokojeném vztahu. A možná se v něm také objeví nevěra.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebudou vám věřit

Tím, že se dítě dozví, že například jeho otec podvádí matku s jinou ženou, i přes svůj nízký věk pochopí, že to není správné. Moc dobře bude vědět, že tímto ubližuje mamince, a tím pádem i jemu samotnému. Vztah dítěte s rodiči je založený na absolutní důvěře a když ji rodič naruší, dítě už mu nikdy nebude věřit tak, jako dříve. A může se to nést až do dospělosti, kdy už nenajdou společnou řeč.

Budou mít strach o svoji rodinu

Určitě si vzpomínáte na rodinné oslavy, kde se všichni sešli a skvěle se bavili. Váš tatínek vás házel do vody a hrál si s vámi a vy jste byli naprosto šťastní. Ale když se v rodině objeví nevěra, může se stát, že na tyto oslavy už se dítě těšit nebude. Protože bude myslet na to, že pokud má například jeho táta rád i jinou ženu než mámu, bude mít určitě rád i jiné děti. A to je pro dítě neskutečně bolestivé.

Setkali jste se jako malí s nevěrou rodičů? Jak jste se s tím vyrovnali?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články