Věznění bíglové jsou po letech zachráněni z laboratorních klecí. Toto jsou dojemné záběry, jak poprvé okusí svobodu

Bíglové byli dlouhou dobu vězněni v malých klecích. Nikdy nespatřili sluneční světlo ani se nenadechli čerstvého venkovního vzduchu.

psí útulek
                   

Nejen toulaví a opuštění psi jsou velkým světovým problémem. Bohužel se stále objevují instituce, které testují své přípravky na zvířatech. Ve zkušebních laboratořích je tak uvězněno obrovské množství různých druhů zvířat, kterým se bohužel ve většině případů nepodaří nikdy dostat na svobodu. Nedávno však došlo k situaci, při které se podařilo osvobodit více než stovku laboratorních psů.

Nikdy nespatřili slunce ani nebyli venku

Ve farmaceutické laboratoři, jež sídlí v indickém Bengaluru, bylo vězněno 156 bíglů ve věku od dvou do pěti let. Ti měli být využiti pro testování léků a podobných přípravků. Po celý svůj dosavadní život byli drženi v malých klecích a nikdy nespatřili slunce ani se nenadechli čerstvého venkovního vzduchu. Při této představě se člověku dělá až zle. Jak může být někdo ke zvířatům tak krutý.

Jelikož daná laboratoř nezískala povolení úřadů k živému testování, podařilo se tato zvířata osvobodit, zařídit jejich zotavení a rehabilitaci a postarat se o to, aby jim příslušná instituce pomohla navrátit chuť do života a najít jim nový domov. Jak uvádí i web DeccanHerald, jedná se pravděpodobně o první případ, kdy bylo zachráněno tolik psů najednou.

Mnoho z pejsků ani neumělo chodit

Organizace Compassion Unlimited Plus Action dostala na starost hledání nových domovů těmto bíglům. Ihned po převozu je museli vykoupat a smýt z nich zatuchlý pach. Bude ale těžké najít těmto pejskům majitele, protože kvůli jejich chovu v klecích nejsou absolutně socializováni. Někteří z nich neumí ani chodit, nejsou naučeni, jak a kde vykonávat potřebu, netuší, co je to pomazlení, hraní si s hračkami nebo chození na procházky. Byli na tom podobně jako fenka, která byla celý život vězněná a jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Přestože bylo velmi těžké najít těmto chudáčkům nové majitele, někteří z nich již přeci jen byli adoptováni. Dopomohlo k tomu také video, které zachycuje jejich první kontakt s venkovním prostředím a sluníčkem. Tato dojemná nahrávka, jež byla zveřejněna na YouTube, ukazuje, jak málo stačí ke štěstí. Reakce těchto pejsků je tak úžasná a veselá.

Co si myslíte o testování na živých zvířatech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články