Fenka žila celý život v kleci a byla neuvěřitelně šťastná, když se poprvé prošla po trávě

Pobyt v kleci není pro žádného psa nic příjemného. Zvláště když zde má trávit doslova celý život, jako v případě nádherné fenky. Ta když mohla poprvé okusit volnost pohybu, byla z toho neskutečně překvapená

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Psi chovaní ve strašných podmínkách bývají vděční i za naprosté maličkosti. Po záchraně zvířete, které strádá, je každý den vidět neuvěřitelná vděčnost a oddanost v jejich očích. Podivují se nad běžnými věcmi podobně, jako to dělávají štěňata a pomalu se učí důvěřovat lidem. Přesně takový je i případ fenky, která byla zachráněna ze strašných podmínek při životu v kleci a následně mohla okusit, jaký to je pocit chodit po trávě. A její reakce byla skutečně dojemná. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Každý pes potřebuje pohyb

Fenka strávila celý svůj život v kleci

Organizace pro ochranu zvířat již po delší dobu sledovala případ domu, u kterého stále vyl pes. Jakmile získali potřebná povolení a oprávnění, zjistili, že nebohá fenka je zavřená ve velmi těsné kleci. Klec byla natolik malá, že nedovolovala fence ani řádně se postavit, takže musela být po celou dobu v podivné skrčené pozici.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pes do klece nepatří

Vzhledem k takto otřesnému případu týrání psa byla fenka původnímu majiteli odebrána. Měla tak štěstí a dostala se do domova pro psy, kde každý má svou krásnou prostornou boudičku a hlavně pro sebe celý poměrně velký výběh. To byl pro tuto fenku neuvěřitelný nezvyk. 

Pobyt v kleci se podepsal na zdravotním stavu

Věznění v těsné kleci bohužel nezanechalo pouze negativní šrámy na citlivé psí dušičce, ale také na jejím zdravotním stavu. Protože byla klec opravdu malá, fenka zde byla většinu času nepřirozeně skrčená. 

Část páteře tak má nepřirozeně ohnutou a svaly, které byly téměř nevyužívané, jsou výrazně ztuhlé a nesprávně fungující.

Se správnou budoucí péčí, masážemi a podobně je však podle veterinářů možné dosáhnout příznivých výsledků a zlepšení. Přesně něco podobného by si tato laskavá a hodná fenka, která si brzy znovu našla cestu k hodným lidem, zasloužila. S laskavou a milující péčí nové rodiny se jí však jistě velmi dobře povede a za chvíli snad i zapomene na hrůzy ze svého bývalého domova. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články