Veřejnost se s tragicky zesnulým Kellnerem nerozloučí, rodina si to nepřeje

Celý svět šokoval zpráva o úmrtí nejbohatšího Čecha, podnikatele a filantropa Petra Kellnera. Šestapadesátiletý majitel finanční skupiny PPF o víkendu nepřežil nehodu vrtulníku v aljašských horách.

                   

Pohřeb nejbohatšího Čecha, jehož majetek je podle časopisu Forbes přes 290 miliard korun, se bude konat pouze v rodinném kruhu. Mluvčí PPF Jitka Kadlecová požádala média a veřejnost, aby respektovali soukromí Kellnerovy rodiny.

Miliardář se veřejnosti spíše stranil

Petr Kellner se narodil 20. května 1964 v České Lípě a mládí prožil v Liberci. Mediálně nejznámější je asi jeho podpora hokejového klubu Bílí Tygři Liberec. Byl podruhé ženatý a měl čtyři děti. Nejznámějším z jeho potomků je Anna Kellnerová, úspěšná závodnice v parkurovém skákání. Jejím partnerem je další český miliardář Daniel Křetínský, kterého časopis Forbes řadí na třetí místo žebříčku nejbohatších lidí. 

i

Kellner se na veřejnosti příliš neukazoval a s médii komunikoval jen velmi málo. I proto každoročně budila velkou pozornost výroční zpráva PPF, ve které zveřejňoval svou aktuální fotografii a také svůj pohled na svět byznysu. Ve výroční zprávě PPF za rok 2012 se například objevil na fotce, na které sjíždí hory na snowboardu.

Život mohlo zachránit jen pár metrů

Poslední chvíle svého života strávil Kellner v lokalitě, která je střediskem adrenalinového lyžování. V resortu, ve kterém bydlel, se právě konalo finálové kolo soutěže pořádané legendou snowboardingu Travisem Ricem. Středisko Tordrillo Mountain Lodge patří mezi nejluxusnější resorty na Aljašce, díky množství nedotčených svahů a klimatickým podmínkám je ideálním místem pro vyznavače jízdy ve volném terénu – mezi ty se řadil i Kellner.

i

Vrtulníku, ve kterém přišel o život, se podle amerických vyšetřovatelů jen těsně nepodařilo přelétnout horský hřeben. Skupina se v oblasti věnovala extrémnímu sportu, při kterém jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu. Při vyšetřování příčiny neštěstí se budou mimo jiné zkoumat záznamová zařízení a také to, jaké byly na místě povětrnostní podmínky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení