9letá dívenka v posledním stadiu rakoviny žádá rodiče o splnění velkého snu. Pár dní před koncem jí ho splnili

Malá holčička onemocněla rakovinou. Když už pro ni lékaři neměli žádnou naději, rozhodli se její rodiče, že jí před smrtí splní jedno velké přání.

nemocná holčička i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedna z nejhorších věcí, která se může v životě stát, je smrt vlastního dítěte. Touto bolestnou zkušeností si musela projít i rodina malé Emmy, která onemocněla nevyléčitelnou rakovinou. Jejím rodičům nezbylo nic jiného, než se s touto nevyhnutelností smířit. Udělali vše proto, aby Emmě před smrtí splnili, co jen bude v jejich silách. Ona však měla jen jedno přání.

Lékaři pro ni nemohli už nic udělat

Alina a Aaron Edwardsovi se museli vyrovnat s tou nejtěžší zprávou. Jejich devítiletá dcera Emma totiž onemocněla lymfoblastickou leukémií. Zpočátku podstupovala léčbu, ale po několika měsících se ukázalo, že příliš nezabírá. Lékaři museli rodičům oznámit, že pro jejich dceru už nemohou nic udělat a že má před sebou jen několik měsíců života.

Rodiče byli touto zprávou zničení, ale rozhodli se, že pro Emmu udělají vše, co si jen bude přát. Většina dětí by si v takové situaci přála výlet do Disneylandu nebo setkání se svým oblíbeným hercem či zpěvákem. Emma si však přála něco úplně jiného. Chtěla se vdát za svého přítele jménem DJ. Milovali se už dva roky a Emma nepochybovala, že si jej jednou vezme za muže. Teď jí však docházel čas.

I celá komunita se spojila, protože jim osud malé Emmy nebyl lhostejný. Založili dokonce společenství „Emmina armáda“ a pracovali na všem, co by si Emma přála. Pomohli tak i s přípravou této neobvyklé události. Svatba dvou dětí, které v budoucnu nikdy nebudou moci být spolu. Rodičům se také podařilo získat na celou akci peníze od organizace, která se věnuje plnění posledních přání.

děti se drží za ruce iZdroj fotografie: Freepik

Nevěsta přijela na vozíčku v krásných fialových šatech

Událost to byla opravdu velkolepá. Svatba se odehrávala venku na louce a byla tu spousta lidí, kteří přišli malou Emmu podpořit. Nechyběl ani oddávající kněz, květinová výzdoba a velká hostina. Emma tou dobou už nemohla chodit a k oltáři ji tak rodiče přivezli na vozíčku. Měla na sobě krásné fialové šaty a i přes unavený výraz ve tváři bylo vidět, jak je šťastná, že se její poslední přání plní.

Obřad se příliš nelišil od těch, které vídáme na běžných svatbách. Pár si vyměnil společné sliby, prstýnky a nakonec DJ malou Emmu políbil. „DJ je Emmina láska od 3. třídy a dovolte mi říct, že při pohledu na tyto děti roztaje každé srdce. DJ ji chrání a pomáhá jí, takže její srdce stoupá vzhůru. Ona ho miluje. A já vím, že on ji také miluje! Stál po jejím boku během všech jejích vzestupů a pádů a neustále ji nutil k úsměvu. DJ bude navždy rodina,“ řekla Alina o svém malém zeti.

Na videu se můžete podívat na záběry z této svatby dvou dětí, které se milovaly, ale nemohly prožít společný budoucí život. Emma zemřela dva týdny po své svatbě. Se smrtí dítěte se jen těžko smiřuje. Edwardsovým je alespoň malou útěchou, že dceři splnili to, co si přála ze všeho nejvíce.Emma byla světlem pro všechny, kdo ji milovali, a inspirací pro všechny, které potkala. Byla to absolutně nejlepší dcera, sestra, vnučka, neteř, sestřenice, teta, manželka a kamarádka. Jejím odkazem je síla, humor a bezmezná láska ke všem lidem,“ stálo v jejím nekrologu.

Co říkáte na takové neobvyklé poslední přání?

Zdroj: NoNewsner
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články