Město jim dalo střechu nad hlavou, takto se ukrajinští uprchlíci odvděčili

Když bylo těmto ukrajinským uprchlíkům nabídnuto rychlé přístřeší, pomoc ihned přijali. Neváhali se však za ni odvděčit tím, že městu také pomohli svým činem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V momentě, kdy se v nějaké zemi stane něco špatného a lidé potřebují pomoci, většinou se nabídne velká část dobrovolníků, kteří mohou poskytnout přístřešek, oblečení, jídlo nebo stavební materiál na opravu. Když ale začala válka na Ukrajině, mnoho lidí z této země utíkalo, a přitom se ani neměli kam odstěhovat. Naštěstí se nabídla vedlejší země s tím, že pro ukrajinské obyvatelstvo má několik volných bytů. Za tuto pomoc se uprchlíci náležitě odměnili.

Lidé si pomáhají různými způsoby

V současné době existuje mnoho neziskových organizací, které se snaží pomáhat ostatním lidem i zvířatům tím, že dělají veřejnou sbírku potravin, oblečení nebo jiných produktů, jež některým lidem mohou pomoci. Dále se snaží získat pomoc od větších firem, aby mohli finančně pomoci těm, kteří to potřebují, nebo nemají dostatek peněz na léčbu či léky sami pro sebe nebo pro své děti.

Pomoci druhým chtějí i obyčejní lidé, kteří nespolupracují s některou z organizací. Sami můžete ostatním pomoci tak, že se jich zeptáte, zda něco nepotřebují. Například někteří starší lidé ve vašem okolí ocení, když jim při vašem nakupování vezmete nějaké potraviny, jež oni doma zrovna nemají. Dále můžete pomoci dobrovolnictvím ve vesnici/městě, kde bydlíte, nebo můžete přispět finančně lidem, kteří jsou nemocní a potřebují hodně peněz na léčbu.

Ukrajinští uprchlíci potřebovali střechu nad hlavou

Když v roce 2022 začala válka na Ukrajině, uteklo z této země velké množství lidí, jelikož se obávali toho, že se boje dostanou až na území, kde bydlí. Tito lidé potřebovali okamžitou pomoc a pro nikoho z nich nebylo jednoduché opustit své domovy a vydat se do cizí země, kde nemají nic a nikoho. Ze země utíkaly hlavně ženy a děti, které jsou z války vyděšené. Mnoho uprchlíků nemělo ani dostatek peněz na to, aby si našli bydlení v jiné zemi. Naštěstí jim bylo poskytnuto bydlení zcela zdarma a oni mohli být alespoň v klidu, že mohou někde přespávat a dočasně bydlet.

Uprchlíci se za rychlou pomoc odvděčili

Ukrajinci, kteří se najednou ocitli v jiné zemi a na pomoc jim bylo poskytnuto bydlení, si uvědomovali, že cizí lidé jim velmi pomohli. Darovali jim oblečení, hračky pro děti, jídlo a mnoho dalšího. Aby se jim nějak odměnili, uklidili ve městě celý park a shrabali popadané listí. Jedna z žen, jež se úklidu také účastnila, řekla, že úklid parku není nic ve srovnání s pomocí, která se jim dostala. Chtěli ale ostatním poděkovat za to, co všechno pro ně udělali.

Jak byste se za tuto pomoc odvděčili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články