Týraný pes strávil nekočné roky na ilegálních psích zápasech. Po osvobození se u veterináře stal incident

Tříměsíční štěně muselo prožít hrůzostrašné věci, na které je lepší ani nepomyslet. Sloužilo totiž jako bezbranná kořist při výcviku krvelačných bojových psů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nepředstavitelně děsivé a kruté zacházení musel prožít tříměsíční argentinský mastif jménem Oogy. Sloužil totiž jako návnada pro agresivní bojové psy, kteří byli cvičeni pro ilegální zápasy. Týrání zanechalo viditelné jizvy na celém těle bílého chlupáče. Tlamu měl znetvořenou spousty kousanců, v hlavě měl díru a z ucha mu zůstal jen rozdrbaný cár. Přežít barbarské zacházení se štěněti podařilo jen zázrakem.

Na veterinární klinice došlo k incidentu

Když týranému psovi, který byl jako kořist přivázaný ke kůlu a krvelační psí bojovníci na něj útočili, došly síly a stal se nepoužitelným, zavřeli ho do klece bez jídla a vody. Vyčerpané zvíře tam čekalo na smrt pět dní. Shodou náhod ho objevili policisté při protidrogové razii. Zraněné zvíře odvezli na veterinární kliniku. Poprvé v životě ubohého štěněte o něj někdo projevil starost.

Urostlí potetovaní motorkáři napravují společnost: Tato parta rozhání ohavné psí zápasy a vrací zvířata do normálního života

Zoufalý chlupáč se vzpouzel. Zřejmě nikdy neokusil, jak chutná svoboda. V čekárně u veterináře došlo k překvapivému incidentu. Pes se vrhnul na dvanáctiletého chlapce, který tam přišel hledat pomoc pro svou starou umírající kočku. Podle serveru DobréSprávy byli všichni v šoku, protože těžce traumatizovaný pes mohl dítěti fatálně ublížit. Jenže se stalo něco velmi nečekaného.

Šokovalo ho, jak pes přišel ke zraněním

Navzdory strašné zkušenosti, kterou zraněné štěně mělo s lidmi, se s chlapcem chtělo mazlit. Olízlo mu obličej, vrtělo ocasem a zdálo se, že je šťastné jako nikdy předtím. „V životě jsem neviděl tak ošklivého psa. Oba moji synové jeho zájem opětovali. Začali ho hladit a hrát si s ním. Přiběhl k nám, jako by okamžitě poznal, že jsme jeho rodina. Zamilovali jsme si ho,“ cituje Express otce chlapců Larryho Levina.

Zveřejnil(a) Oogy dne Neděle 28. listopadu 2010

Původně se muž domníval, že zjizvené zvíře bylo zraněné při požáru. Když se ale dozvěděl, co se mu skutečně stalo, byl v šoku. „Veterinář mi řekl, že byl používán jako návnada pro bojové psy. Tak je učí bojovat. Vedl ten nejstrašnější život, jaký si lze představit. Nikdy se nedozvím, proč ho jeho chovatelé nezbavili utrpení, když viděli, že pes cvičený k zabíjení nedokončil svoji práci,“ svěřil se zděšený Levin.

Týrané štěně konečně našlo dobrý domov

Představa, co tříměsíční štěně Oogy muselo vytrpět, mu vháněla slzy do očí. Jakmile se ujistil, že pes nikomu nepatří, bylo rozhodnuto. „Zeptal jsem se kluků, co oni na to. Jejich radost z nového člena naší rodiny byla nepopsatelná. Sice jsme se trochu báli, co na to naše máma, ale ani to na našem odhodlání se o štěně postarat nic nezměnilo. Žena nakonec samozřejmě také souhlasila,“ nadšeně vysvětlil Levin. Oogy konečně našel zasloužený láskyplný domov.

Co říkáte na děsivý příběh zoufalého psa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články