Trojčata se narodila s deformací lebky. Jedinou možností byla velmi náročná operace

Trojčata se narodila se silnou deformací lebky a lékaři nevěřili v jejich šance na normální život. Nakonec se ukázalo, že jejich obavy byly naprosto zbytečné.

Trojčata i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh trojčat, Amy, Huntera, Jacksona a Kadena, začal jako jedinečný případ vzniku vzácné deformace lebky a následnou korekční operací. Amy a Mike Howardovi se během 9 měsíců rozrostli ze dvoučlenné rodiny na pětičlennou, když se jim narodila trojčata. Překvapením pro otce bylo zjištění, že budou mít hned tři potomky, zatímco Amy to na začátku vystrašilo a vyvolalo hysterický pláč. Postupně se však oba rodiče s tímto překvapením smířili a přijali novou realitu. 

Vzácné onemocnění 

Trojčata, Hunter, Jackson a Kaden, se narodila v říjnu 2017. Brzy po porodu lékaři zaznamenali neobvyklé změny ve struktuře jejich lebek. Kadenova hlava měla tvar trojúhelníku se špičatým čelem, zatímco Jackson a Hunter měli v zadní části hlavy lebku vystouplou. U všech tří chlapců byla diagnostikována kraniosynostóza, což je vzácná vrozená vada, při níž se kosti lebky příliš brzy srostou. Tato deformace mohla omezovat růst mozku a v budoucnu způsobovat problémy se zrakem a životem dětí.

Náročná operace

Lékařský tým v čele s Dr. Davidem Cheslerem, dětským neurochirurgem z dětské nemocnice Stony Brook, se rozhodl provést operace, které by tento stav napravily. Každé z trojčat podstoupilo operaci, která spočívala ve vyříznutí srostlých švů v jejich lebkách. Tyto operace byly provedeny během dvou dnů. I když bylo trojčatům teprve několik měsíců, vyžadovalo jejich zdraví a správný vývoj přesně tento zákrok. Pro rodiče to byly náročné časy, ale děti se zákroku zotavily a po dvou dnech byly propuštěny domů. 

Dnes jsou k nepoznání

Následně museli chlapci nosit ortopedické helmy na míru, které jim pomohly formovat lebku. Tyto helmy nosili 23 hodin denně po dobu devíti měsíců. I když to pro ně bylo na začátku nezvyklé, postupně si na helmy zvykli a jejich hlavy se vrátily do normálu. Dnes žijí naprosto normální život a nikdo by pravděpodobně neřekl, že kdysi podstoupili tak náročnou operaci. Na video z jejich života se můžete podívat níže.

Co na tyto malé bojovníky říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články