Julie dlouho toužila po dětech, až v 51 letech porodila trojčata. Lidé do ní neustále „kopou“, už je z toho na prášky

Žena porodila trojčata v pokročilém věku. Novopečená maminka je štěstím bez sebe, ovšem na internetu je terčem kritiky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přivést na svět trojčata není v dnešní době nic neobvyklého. V případě rodačky z ruského Vladivostoku, Julie Zhabykové, však lze mluvit o výjimečném počinu. Ženě je totiž už 51 let a rodila poprvé v životě. Přitom většina jejích vrstevnic prochází menopauzou, nebo už ji má za sebou. Podle lékařů je porod v tak vysokém věku možný díky skvělému zdravotnímu stavu ženy a vynikající péči specialistů během těhotenství.

Nejstarší žena světa rodila v 74 letech

Lékařská věda jde kupředu mílovými kroky. Na světě existuje spousta případů, kdy ženy ve vysokém věku porodily zdravé děti. V 51 letech přivedla na svět trojčata také Belgičanka Marianne Dedessulesmoustierová, která v minulosti porodila dalších 9 dětí. Před měsícem se díky umělému oplodnění narodil chlapeček 70leté Indce Čandrávatí. Vůbec nejstarší ženou, jež porodila dvojčata, je 74letá Erramatti Mangayammaová.

Ve světě nejsou porody starších matek příliš výjimečné, ale v zemích bývalého Sovětského svazu jde stále o nový fenomén. Novopečená 51letá matka trojčat Igora, Dmitrije a Viktorie se proto stala skutečnou místní celebritou. Když se Julia pochlubila snímky svých malých andílků na sociálních sítích, setkala se i s nepříjemnými reakcemi. Jsou pro ni o to bolestnější, protože musela sebrat veškeré síly a odvahu, aby ve svém věku těhotenstvím prošla.

Otěhotněla až v pozdějším věku

Po dítěti Julia toužila dlouhé roky. Až poté, co se na internetu seznámila s budoucím manželem Eugenem, si uvědomila, že se její sen může splnit. Nějaký čas spolu chodili, pak se vzali a oba se shodli na touze po dítěti. Jenže čas plynul a Julia otěhotněla až v pozdějším věku. Jakmile se jim konečně narodili dokonce 3 vytoužení potomci, byli oba velmi šťastní. I když si uvědomovali, že se stěží všichni vejdou do dvoupokojového bytu, ve kterém manželé žili.

iZdroj fotografie: Depositphotos

péčí o děti pomáhají novopečeným rodičům příbuzní. Jakmile zveřejnili svůj příběh na internetu, lidé jim gratulovali a začali posílat plenky, hračky i oblečení na miminka. Zdaleka ne všechny reakce však byly pozitivní. Manžele lidé odsuzují za nezodpovědnost, když si děti pořídili v tak vysokém věku. „Jsem teď šťastnější než kdykoli dříve, ale pořád jsem smutná, protože mi tolik lidí svými urážlivými a odsuzujícími komentáři ubližuje,“ říká Julia.

Co říkáte na ženy, které rodí ve vyšším věku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti