Toulavý pes nesl v zubech záhadný uzlíček. Po rozbalení se začal hýbat a vydávat nesrozumitelné zvuky

Odvážný a obětavý pes za sebou táhl tajemný uzlíček, který našel u popelnic. Před domem štěkal tak dlouho, dokud majitelé nevyšli ven, aby se podívali, co přinesl.

Opuštěný pejsek sám na silnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pes je nejlepším přítelem člověka. Tato zvířata by pro své pány položila i vlastní život. Psi jsou věrní, poslušní a velice obětaví. Právě proto si je lidé vybírají nejen jako mazlíčky a společníky, ale také jako pomocníky při různých policejních, vojenských a záchranných akcích. A jak dokazuje tento dojemný příběh, zachraňují lidské životy i tehdy, když jsou toulaví a opuštění.

Štěkal tak dlouho, dokud lidé nevyšli ven z domu

Toulavý pejsek žil už několik let v ulicích Thajska. Byl sám, opuštěný, někdo se jej zbavil, už když byl malé štěňátko. Potuloval se poblíž lidských obydlí, protože věděl, že se vždy najde někdo, kdo mu dá alespoň nějaké zbytky jídla a čistou vodu. Takto denně hledal dobré lidi, kteří by jej nakrmili. Když se procházel jednoho deštivého dne, uslyšel divný zvuk, který vycházel od popelnic.

Připomínalo to naříkání nebo mňoukání kotěte. Když se pomalu přiblížil k místu, odkud pištění vycházelo, všiml si na zemi malého uzlíčku. Přičichl k němu, a jakmile uviděl, co se uvnitř nachází, popadl jej do tlamy a táhl za sebou. Není známo, jak dlouho se záhadným balíčkem chodil, ale jakmile došel k jednomu z domů, posadil se a začal nahlas štěkat. Dělal to tak dlouho, dokud obyvatelé nevyšli ven.

Odvážný pes zachránil novorozeněti život

Když uviděli štěkajícího psa, před kterým leží zmuchlaná deka, nevěděli, co to má znamenat. Báli se, ale jakmile je pes uviděl, přestal štěkat a čumákem strkal do záhadného uzlíčku. Když se do něj majitelé domu podívali, nemohli uvěřit svým očím. Ve špinavé dece bylo zabalené novorozené, ztěžka dýchající miminko. Žena okamžitě zavolala záchrannou službu, která děťátko transportovala do nemocnice, přímo na jednotku intenzivní péče.

Tam se lékařům podařilo téměř mrtvé dítě zachránit. Přestože bylo ve vážné stavu, nyní se mu daří o mnoho lépe. Odvážný a obětavý pejsek dostal jméno Pugh a obojek záchranáře. Je třeba, aby se lidé nejen o své mazlíčky starali a vážili si jich, protože právě oni dokáží pomoci v těch nejtěžších chvílích a situacích.

Co říkáte na tohoto statečného psa?

Zdroj: Cz2Wanimali
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články