Téměř 100letý důchodce nechal na své zahradě postavit obrovský bazén. Důvod celé akce bere dech

Na stará kolena se rozhodl na své zahradě vybudovat obrovský bazén. Co ho k tomuto kroku vedlo, vás zaručeně překvapí. Konečně prý není sám.

bazén na zahradě i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Muž ve věku téměř 100 let přišel s nápadem využít prostor na své zahradě k výstavbě obrovského bazénu. Přestože v domě žije sám, trval na tom, aby byla realizace provedena co nejdřív. Svým činem překvapil všechny sousedy v okolí. Podle webu ABCNews se však do jeho domu opět vrátila radost a dětský smích. Jen málokdo by se na jeho místě zachoval stejně.

Po ztrátě manželky byl osamělý

Smrt milované osoby je velkou ránou, ze které se nedá jen tak vzpamatovat. Prázdnotu v domě i v srdci se proto rozhodl bývalý soudce vyřešit tím, že na své zahradě nechá vybudovat obrovský bazén. Tímto krokem chtěl do svého života opět přivést veselé zážitky plné radosti, smíchu a lásky. Všechno jeho úsilí se vyplatilo a vše dopadlo lépe, než si představoval.

Bazén pro sousedy

Pocit samoty a prázdnoty ho přiměl nalézt velmi neobvyklé řešení jeho problémů. Napadlo jej totiž poskytnout bazén i s částí zahrady k užívání sousedům a jejich dětem. Ti si nejdříve mysleli, že se jedná o vtip, ale nakonec byli z výsledku nadšení. Teď je každý slunečný den plný radostného smíchu a dětského dovádění, při němž roztaje i to nejledovější srdce, jak potvrzuje naše čtenářka Alena S. z Dobratic: „Všední dny jsou tak nudné a smutné, ale když přijedou vnoučata, je to radost. Tolik smíchu a štěstí mi vždy vlije chuť do života.“

dítě v bazénu iZdroj fotografie: Pixabay
Nechtěl být sám, a tak postavil bazén pro své sousedy. Teď je kolem něj stále živo

Na bazénu rozhodně nešetřil

Nakonec se starý muž dočkal nadšené reakce okolí, a tak začal s výstavbou. Na délku má bazén necelých 10 metrů a v nejhlubší části má 2,7 metru. Nechybí ani odrazový můstek, a tak se mohou odvážné děti pěkně vyřádit. Díky velikosti této vodní plochy si přijdou na své jak aktivní a zdatní plavci, tak i malé děti pod pečlivým dozorem rodičů.

Místo pro společné setkávání

Díky výstavbě bazénu se domov bývalého soudce podle webu DailyMail stal oblíbeným místem pro setkávání celé komunity. Jako by se stal dědečkem všech dětí žijících v okolí. Namísto prázdného a smutného života jsou tak jeho dny naplněné a o společnost rozhodně nemá nouzi. Je krásné vidět, jak lidé věnují svůj čas něčemu tak prospěšnému, podobně jako důchodce pomáhající pejskům, o němž pojednává dřívější článek na DámskémDeníku.

V 94 letech postavil bazén pro své sousedy

Jak se líbí tento nápad vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články