Statečný 5letý chlapec zachránil svou malou sestřičku z hořícího domu, tím ale jeho hrdinský čin neskončil

Když dům pohltily plameny, uvnitř byla 8členná rodina a pes. Pouze 5letý chlapec si všiml kouře a ohně a zachoval se jako hrdina. Všichni mu mohou vděčit za své životy.

hořící dům i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jestli jste někdy pochybovali o tom, zdali pořídit svému dítěti sestřičku nebo bratříčka, nyní budete mít jasno. Příběh o 5letém chlapci, který zachránil svou mladší sestru z hořícího domu, a ještě měl tolik odvahy, aby se vrátil zpět vstříc plamenům, aby vynesl i jejich pejska, nenechává nikoho chladným.

Sestřičku vynesl oknem

Celá domácnost poklidně spala, když Noaha brzy ráno probudil zápach kouře. Když otevřel oči, všude byl dým a plameny. Ačkoli mu je teprve 5 let, neztratil duchapřítomnost a nepropadl hysterii. Ihned věděl, co má dělat. Okamžitě popadl svou mladší sestru Lily do náruče a protáhl ji skrze okno ven do bezpečí.

To ale nebylo všechno. Místo toho, aby zůstal venku, kde jej už neohrožovaly plameny, vrátil se zpět do domu, protože ještě někdo čekal na záchranu – jejich pejsek. Nemohl ho tam přece nechat. I toho vynesl ven do bezpečí. Když se ujistil, že se Lily ani zvířeti nemůže už nic stát, vyrazil k sousedům, kde požádal o pomoc pro zbytek své rodiny.

Chlapec zachránil celou rodinu

Noah zachránil všechny členy před velkou katastrofou. Kromě něho a Lily bylo v domě dalších 6 příbuzných, kteří neměli o ohni ani ponětí, kdyby nebylo právě Noaha. Když hasiči dorazili na místo, všechny zbylé osoby z hořícího domu vyprostili. Příčinou požáru byla zřejmě přetížená elektrická zásuvka v Noahově pokoji.

Nikdo nebyl zraněn

Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni vyvázli bez zranění. „S Boží pomocí se podařilo celou naši rodinu zachránit. Kdyby však nebylo mého malého vnoučka, mohlo být všechno jinak,“ uvádí Noahův dědeček. Příběh se stal v Georgii a malého Noaha zná nyní celý svět jako velkého hrdinu.

Co říkáte na příběh o odvážném malém chlapci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články