Malý hrdina, teprve 9letý chlapec, zachránil celou rodinu včetně 3 mladších sourozenců, než dům pohltil oheň

Zvláštní hluk ve vedlejší místnosti upoutal pozornost devítiletého chlapce, který se svými mladšími sourozenci sledoval televizi. Díky jeho reakci rodina přežila ve zdraví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Devítiletý Tristan se stal hrdinou měsíce, když zachránil svou rodinu ze spárů ničivých plamenů. Jako jediný z rodiny si všiml, že se děje něco, co by nemělo. Jakmile zahlédl plameny, ihned vyvolal poplach, zavolal rodiče a dostal své sourozence do bezpečí mimo dům. Několik okamžiků nato pohltily jejich rodinný dům plameny.

Vyrušil ho divný zvuk a kouř

Tristan Cook je devítiletý chlapec z městečka Spring Hill v americkém Tennessee, který se zapsal do historie své rodiny i města. Jeho všímavost zachránila život nejen jemu, ale i jeho rodičům a třem mladším sourozencům ve věku sedm, pět a tři roky. Když krátce po Silvestru spolu se svými dvěma sestrami a malým bratrem sledovali televizi, zaslechl Tristan zvláštní hluk, který přicházel zpoza dveří z vedlejší místnosti. Zvedl se proto z gauče a šel se podívat, co se to tam děje.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Tracey Cook
Z rodinného domu ve Spring Hill v Tennessee zůstaly jen očouzené a zčernalé ruiny.

Slyšel jsem ten zvuk v kanceláři a cítil jsem kouř,“ řekl Tristan Cook v rozhovoru pro magazín People. Jakmile hoch zjistil, co se děje, okamžitě zalarmoval zbytek rodiny. „Hrozně mě to vyděsilo,“ dodává.

Situaci zachytila domácí kamera

Jakmile Tristan zjistil, co se v jejich domě děje, okamžitě běžel varovat svou matku, která právě spala, a otce, jenž pracoval v garáži. Přiběhl chodbou a křičel: Mami, hoří! Mami, hoří! vzpomíná na nepěkné probuzení toho dne matka Tracey Cook. Podle jejích slov trvalo jen pár minut, než byl celý dům v plamenech.

Tristanovi sourozenci následovali svého bratra ven z pokoje a celá rodina se šťastně a v pořádku dostala do bezpečí. Nebýt chlapcova včasného zásahu, mohla celá situace mít fatální důsledky. O něco později jeho matka zjistila, že celou situaci zachytily domácí online kamery, které nechala do domu umístit, aby měla přehled o svých dětech. Díky záznamu se stal Tristan přes noc hrdinou. Záběry z jeho záchranné mise obletěly doslova celý svět.

Jsem tak hrdá a tak požehnaná,“ komentovala Tracey Cook později v rozhovoru pro média zásah svého syna. Všechny nás dostal ven, všechny nás varoval, dodala s tím, že ztráta jejich rodinného domu je sice obrovská tragédie, ale je to nic v porovnání s možností, že by v plamenech zůstalo některé z jejích dětí.

Jak reagujete v krizových situacích?

Zdroj: People

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla