Život seniora už nebavil, protože neviděl smysl života. Dárek od pravnučky ale vše změnil k lepšímu

Po smrti milované manželky ztrácel 85letý pán postupně chuť do života. Jeho rodina se to  však rozhodla změnit dárkem, který jeho pohled na svět obrátil k lepšímu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po dlouhých 63 letech spokojeného manželství zůstal 85letý François Vermeir na světě sám. Jeho láska Jeanne, kterou potkal už v polovině minulého století, totiž po krátké a intenzivní nemoci i přes péči lékařů zemřela. Starý muž poté definitivně ztratil jakoukoliv chuť do života a měl pocit, že už prázdné ve svém srdci nikdy nezaplní. Rodina však nedokázala jeho trápení nečinně přihlížet a rozhodla se s tím něco dělat.

Celé dny se trápil

Jeho děti a vnoučata si nemohly nevšimnout, jak je François z nově nastalé situace nešťastný. Celé dny prý jenom seděl ve svém pokoji a postupně zcela přestal vycházet ven. Ačkoliv jeho rodina nebydlela daleko a často jej navštěvovala, stále trávil velkou část dní sám a nechtěl s nikým mluvit. Další ránu mu pak zasadila smrt jeho domácího mazlíčka, starého a nemocného pejska.

Pes jako nejlepší přítel člověka

Jelikož tento pejsek zemřel dle informací serveru TheDodo pouhé 4 měsíce po Jeanne, zůstal senior v tu chvíli na vše opravdu sám. Na DámskémDeníku jsme mimochodem nedávno psali o tom, jak skvělý umí být pes přítel nejenom dospělého člověka, ale také miminka. Rodina starého pána si byla dobře vědoma, jakou ztrátu to pro něj znamenalo, a při dalším setkání se spolu bez jeho přítomnosti domluvila, že mu dá speciální dárek – nového domácího mazlíčka.

Volba padla na jorkšíra

Rodina nakonec vybrala štěně jorkširského teriéra, kterému dala Françoisova pravnučka jméno Snoopy. Jeho děti se přitom dohodly, že v případě potřeby zajdou pejska vyvenčit nebo pohlídat, aby to pro muže v požehnaném věku nebyla přílišná zátěž (staršího psa sice zvládal, štěně ale vyžaduje mnohem větší péči a pozornost). Když viděl François malého Snoopyho poprvé, rozzářily se mu oči a říkal, že tomu nemůže uvěřit. Byl evidentně dojatý a plný vděku. Tato rasa je přitom tak akorát velká, aby mohla bydlet v bytě a nijak nestrádala.

Než darujete pejska, promyslete to

Pokud se rozhodnete někomu darovat pejska, měli byste důkladně zvážit pro a proti. Třeba server Lidovky varuje například před nepromyšleným nákupem líbivé rasy psa, která se ale nehodí k životnímu stylu majitele – lidé často šlápnou vedle s větším plemenem, třeba když od kolie očekávají, že se bude chovat jako malý „gaučák“. Vedle toho je nutné zvážit, jestli se o zvíře bude mít kdo starat v případě nenadálých okolností, či jestli bude mít budoucí majitel vůbec zájem o tak dlouhodobý závazek.

Jak byste reagovali, kdybyste dostali takový dárek?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články