Smutný případ na kost vyhublých psů z Polska

Mnohdy se dozvídáme o týrání zvířat, které nás nutí zamyslet se nad tím, proč si někdo psa pořizuje. Poslední takový případ se odehrál v Polsku, kde bylo nalezeno několik pejsků, kteří očividně trpěli hlady

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Každý případ trápení a týrání zvířat je strašný. Běžní lidé nedokážou pochopit, jak je něco takového vůbec možné. Znepokojivý je také případ polských psů, kteří byli nalezení ve špatném výživném stavu. Majitelka údajně neměla dost finančních prostředků na krmivo. Jak ale mohla nechat zajít situaci tak daleko, aby se ze psů staly téměř kostry potažené kůži, to nikdo nechápe. 

iTýrání zvířat je velkým problémem

Čistokrevní ale hladoví psi

Smutný život s nedostatkem jídla rozhodně není pouze záležitostí toulavých voříšků a psů bez průkazů původu. Tyto problémy se totiž nevyhýbají ani papírových psům, kteří dříve mohli být úspěšný na výstavách a v chovu.

i

V tomto případu jde dokonce o dvě původně velmi krásné a majestátně velké kanárské dogy. Během příjezdu pracovníku ze skupiny pro záchranu zvířat však z jejich původní hmotnosti zbývala sotva polovina. 

i

Majitelka neměla na krmení

Když dobrovolníci z nadace pro ochranu psů ve spolupráci s útulkem dorazili na místo, nestačili se divit.

Bylo jim jasné, že situace je špatná, ale při pohledu na vlastní oči jim bylo jasné, že tyto psy právě zachránili před smrtí hladem.

i

Jejich majitelka sice nebyla přímo k zastižení, ale o něco později se dozvěděli, že údajně neměla dostatek financí na zajištění krmení pro své dva velké psy.

i

Rozhodně ale nejde o omluvu ani o polehčující okolnost, protože takovou situaci mohla řešit jinými způsoby a nenechat nebohá zvířata, aby se trápila hlady téměř až k smrti. 

i

Odebraní psi se postupně zotavují

I přesto, že byl stav psů velmi nepěkný na pohled, naštěstí nemají žádné další komplikovanější zdravotní problémy.

i

Velkým úkolem tak je jejich šetrné vykrmení, aby se navrátili postupně na svou běžnou hmotnost. Ta je dvojnásobná v porovnání se stavem, kdy byli nalezeni, takže je jisté, že noví ošetřovatelé před sebou mají spoustu práce, která bude vyžadovat delší čas. 

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články