Škola potrestala malého chlapce za pozdní příchody. Realita však byla krutá

Nevhodný trest pro šestiletého chlapce za pozdní příchody do školy, za které on sám nijak nemohl, vyvolal vlnu solidarity. Cizí lidé se rozhodli rodině pomoci.

kluk ve škole i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Od studentů se obvykle očekává, že do školy budou chodit včas. Ovšem existují situace, kdy zpoždění způsobí okolnosti, které děti nemohou nijak ovlivnit. Příběh šestiletého chlapce, potrestaného necitlivě školou za pozdní příchody, přinesla stanice ABC News a vzbudila rozhořčení u mnoha rodičů. Jeho příběh však také vyvolal soucit a solidaritu cizích lidí, kteří se rozhodli jeho rodině nezištně pomoci.

i

Necitlivý trest pro školáka

Hunter Cmelo, osmiletý školák, přišel na vyučování pozdě hned několikrát. Proto byl také nakonec v souladu s vnitřními předpisy školy potrestán. Ovšem metoda trestu se jeho rodičům vůbec nelíbila. A to zejména proto, že za své pozdní příchody chlapec nebyl vůbec odpovědný.

i

Jeho matku překvapilo, když přišel ze školy ubrečený. Dozvěděla se, že dostal trest za své pozdní příchody. Jak takový trest vypadá, zjistila, když jej jednou v poledne přišla do školy navštívit, aby ho uklidnila.

i

Našla svého syna ve školní jídelně, jak sedí úplně sám a na stole před ním je jako ohrádka položený kus lepenkové krabice, který ho opticky odděluje od ostatních dětí. Hunter tam tedy seděl na hanbě jen s tácem jídla a pár knihami. Jeho matka si jej vyfotila a později tuto fotografii sdílela na Facebooku. Ve škole se dozvěděla, že za tři pozdní příchody žáci dostávají tento trest. Za každý další pozdní příchod se trest opakuje.

Projev solidarity

Fotka malého Huntera vzbudila pozornost uživatelů internetu i médií. Vyšlo najevo, že chlapec své příchody do školy nemohl nijak ovlivnit. Jeho otec musí chodit do práce na šestou, jeho matka trpí osteoporózou a ráno jsou její obtíže největší.

Rodinu také limitují výpadky elektrické energie, protože nemá na zaplacení. A největším problémem se ukázalo být jejich staré nespolehlivé auto, které kvůli své poruchovosti zapříčinilo hned několik pozdních příchodů. Škola bohužel vůbec netušila, s jakými problémy se chlapec musí potýkat.

i

Poté, co případ vzbudil mediální rozruch, škola souhlasila se změnou pravidel. Navíc když se o tomto příběhu dozvěděl prostřednictvím sociálních sítí Bill Meyer, rozhlasový moderátor ve Spojených státech, rozhodl se rodině pomoci. Chtěl zaplatit opravu jejich starého auta, ale když se ukázalo, že by oprava byla dražší než nový vůz, za pomoci dalších lidí ochotných pomoci pořídili auto nové.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články