Šikanovala spolužáka, který kvůli rakovině přišel o vlasy. Její otec jí dal trest, na který nikdy nezapomene

Otec své dceři, která šikanovala spolužáka, udělil takový trest, díky kterému se již nikdy další šikany nedopustí.

kluk s rukama v obličeji i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Šikana je v poslední době stále více probírané a aktuální téma. Této problematice čelí mnohem víc dětí, než tomu bylo dříve. Mohou za to především sociální rozdíly mezi rodinami a také internet a sociální sítě, které často napomáhají ke kyberšikaně. Pokud se na tento problém přijde, je třeba ho řešit. Učitelé by neměli šikanu přehlížet, ale žákům jasně vysvětlit, jak špatné takové chování je. A pokud je to nutné, oznámit celou situaci rodičům. Takovéto nevhodné chování by totiž nemělo zůstat nepotrestáno.

Učitelka jí přistihla při činu

A právě k šikaně došlo na střední škole, kde byla iniciátorkou šestnáctiletá dívka. Ta ubližovala a slovně napadala svého spolužáka, který byl vážně nemocný. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu, a tak musel podstupovat léčbu chemoterapií. Při té, jak je známo, dochází k postupnému vypadávání vlasů, o které člověk časem bohužel přijde úplně. Chlapec byl tedy zcela plešatý, což jeho spolužačka brala jako cíl posměchu.

Přestože tyto útoky chlapec velmi špatně nesl, snažil se dívčino nevhodné a zlé chování neřešit. Postupem času se však šikana stupňovala, mladík byl velmi nervózní a psychicky to nezvládal. Dívka v tom ale stále pokračovala a myslela si, že jí to projde. Jednou si však nevšimla, že jí sleduje jejich třídní učitelka, která vše viděla a naštěstí její jednání okamžitě začala řešit. Teenagerku se rozhodla potrestat a napsala jí poznámku za nevhodné chování. Současně jí pohrozila, že pokud bude dále spolužákovi ubližovat, vše oznámí jejím rodičům.

Měla na výběr ze dvou trestů

Dívka si sice dala pauzu, ale po několika dnech začala nemocného spolužáka šikanovat znovu a mnohem více. Ale jelikož učitelka věděla, že si má dát na tuto drzou a nepoučitelnou slečnu pozor, naštěstí jí brzy opět přistihla a jak slíbila, zavolala si do školy žákyniny rodiče. Těm barvitě vylíčila nevhodné chování jejich dcery vůči chlapci trpícímu rakovinou. Oba se za ní v tu chvíli styděli a učitelce slíbili, že jí potrestají.

šikana iZdroj fotografie: Depositphotos

Velmi se na svou dceru zlobili, otec na ní doma křičel, protože ho rozčílilo především to, že se posmívá a ubližuje chlapci, který trpí touto vážnou nemocí. Jeho matka, tedy dívčina babička, totiž zemřela právě na rakovinu. Myslel si, že by především z tohoto důvodu měla jeho dcera chápat závažnost onemocnění, a ne se nemocnému spolužákovi smát. A tak se otec rozhodl dát jí životní lekci.

Přinutil svou dceru vybrat si jeden ze dvou jím nabízených trestům. Buď jí zabaví počítač, tablet, telefon a veškerou další moderní technologie, nebo si tato šikanátorka nechá ostříhat vlasy, aby pochopila, jaké to je. Nakonec si dívka vybrala druhý trest, protože se nedokázala oblíbené elektroniky vzdát. Přestože to matku velmi naštvalo, otec dceři oholil hlavu a zakázal jí nosit paruky, aby věděla, jak se její spolužák cítil. Teenagerka se z tohoto krutého trestu velmi rychle poučila a už nikdy nikoho nešikanovala.

Co říkáte na dívčin trest?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články