Každá z dvojčat vážila téměř 300 kg. Společně se rozhodly pro změnu, která měla ohromující výsledky

Sestry dvojčata se rozhodly pro radikální změnu svého životního stylu poté, co se jejich váha přiblížila k 300 kg.

obezita i Zdroj fotografie: iStock
                   

Obezita je obrovským strašákem. V dnešní době plné fastfoodů, obrovského množství cukrovinek a sladkých nápojů se tento problém stává stále častějším. Nadváhou trpí již děti nízkého věku, a to především z důvodu špatného stravování a nedostatku pohybu. Někteří lidé se projí až do extrému a jejich hmotnost dosahuje trojciferných čísel. To s sebou nese zdravotní problémy a celkové ohrožení života. Dvojčata Brandi a Kandi se kvůli své váze přihlásila do pořadu My 600-lb Life, aby radikálně změnila svůj životní styl.

Kvůli šikaně se začaly přejídat

Brandi a Kandi vážily každá přes 200 kg, přesněji 266 kg a 274 kg. Jejich situace byla zoufalá, protože v pouhých devětadvaceti letech již kvůli své váze čelily vážným zdravotním rizikům. Sestry se přejídaly nezdravými jídly především proto, aby se vyrovnaly s traumatem z dětství, kdy čelily zneužívání a šikaně. Z tohoto důvodu začaly brzy používat jídlo jako obranný mechanismus, aby své utrpení zvládaly. Kvůli nadváze se dokonce pohádaly s rodiči, již s nimi utnuli veškerý kontakt.

Když už byl jejich zdravotní stav opravdu vážný, rozhodla se dvojčata přihlásit do televizní show, v níž odborníci pomáhají velmi obézním lidem s hubnutím a změnou životního stylu. Doktor Nowzaradana, jenž v tomto pořadu účinkoval, je vyhlášený specialista. Díky němu silně namotivované ženy zhubly každá během prvního měsíce 20 kilogramů a byly tedy připraveny na operaci. Ale když je doktor poslal na nutná vyšetření, ukázalo se, že Kandiino srdce není tak silné jako srdce její sestry. Kandi proto musela před operací zhubnout ještě mnohem více.

Kandi málem zemřela

Po osmi měsících byla Kandi konečně také připravena na zákrok. Přestože se její srdce díky dalšímu hubnutí zlepšilo, během operace se zastavilo a lékaři byli nuceni uvést ji do navozeného kómatu, aby se zotavila. Naštěstí se Kandi vzpamatovala a to, že se ocitla na prahu smrti, její úsilí dále hubnout nezabrzdilo. Ba naopak ji to přimělo snažit se shodit přebytečná kila ještě více.

chirurgové na operačním sále iZdroj fotografie: Depositphotos

Brandi a Kandi nakonec obě podstoupily bariatrickou operaci a do konce prvního roku u doktora Nowzaradana zhubly každá 90 kilogramů. Pokračovaly v budování zdravých návyků, a to jim umožnilo hubnout dále. Sestry stále udržují zdravý životní styl a od té doby, co se objevily v televizním pořadu, naprosto změnily svůj život. Brandi si hlídá své soukromí, ale prozradila, že má dvě děti a snaží se žít mimo média. Kandi je aktivnější na sociálních sítích a ráda se chlubí tím, že je dvojnásobná tetička.

Co si myslíte o tak velké obezitě?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články