Odvaha této důchodkyni rozhodně nechybí. Starší žena nevídaným způsobem zatočila s drzou zlodějkou

Odvážná seniorka dala zlodějce jasně najevo, že si své peníze nenechá jen tak ukrást. Celý incident natočila bezpečnostní kamera.

                   

Zloději a násilníky nejvíce vyhledávanou skupinou obětí jsou v drtivé většině případů ženy, a to především seniorky. Útočníci si totiž vybírají takové terče trestných činů, které jsou mnohem slabší než oni. Rozhodně by si netroufli na dvoumetrového muže, jenž by s nimi jistě zatočil. A právě stařenku o holi si vybrala vypočítavá zlodějka, která však nepočítala s tím, že se seniorka zachová tak statečně.

Zlodějka si ženu vyhlédla po cestě k bankomatu

Jednaosmdesátiletá Doreen Jones z West Midlands se jednoho rána rozhodla, že si do bankomatu zajde vybrat nějakou hotovost. Jak informoval web DailyRecord, důchodkyně byla již dvojnásobnou vdovou, a tak žila už nějaký čas sama. Jelikož chodila o holi, šla velmi pomalu. Pravděpodobně proto si ji vyhlédla mladá žena, která měla v úmyslu tuto nebohou stařenku okrást. Ta však o této zákeřné zlodějce neměla do jisté chvíle ani tušení. Jakmile však přistoupila k bankomatu, podezřelé ženštiny si všimla.

Požádala ji proto, aby odešla nebo si od ní alespoň držela dostatečný odstup. Ona však na její výzvu nereagovala. Stařenka si v jednu chvíli myslela, že se žena chystá odejít, ta se ale místo toho na důchodkyni natlačila, přitlačila ji k bankomatu a snažila se jí ukrást platební kartu. V tu chvíli se nebohé Doreen honilo hlavou, že jsou to její peníze, na které se těžce nadřela, takže na ně nemá nikdo jiný právo.

Odvážná seniorka ji popadla za vlasy a bundu

Sebrala proto veškerou svou odvahu a sílu a snažila se s drzou zlodějkou bojovat. Ta v jednu chvíli odstrčila důchodkyni od bankomatu, ta se však nenechala a začala ženou lomcovat. Popadla ji za límec bundy a za vlasy a snažila se ji od peněžního automatu odtrhnout. Když si lupička uvědomila, že starou dámu pravděpodobně nepřepere, raději utekla pryč. Při tom křičela. Na to však měla v tu chvíli právo jen napadená seniorka, která byla v naprostém šoku. Stejně statečná byla také babička, o jejímž příběhu jsme vás již v minulosti informovali.

Pracovníci banky okamžitě zavolali policii a záchrannou službu. Web DailyStar totiž zveřejnil, že se nebohé Doreen špatně dýchalo. Od této hrozné události navíc prodělala již dva infarkty. Je přesvědčena, že je to právě z důvodu tohoto stresujícího incidentu. „Byl jsem v naprostém šoku. V tu chvíli jsem nechápal, co se děje. Myslel jsem si, že se jen perou dvě ženy, což tady není nic neobvyklého. Až poté mi došlo, že se mladší snažila tu starou okrást,“ uvedl svědek. Policisté začali po podezřelé osobě okamžitě pátrat.

https://www.youtube.com/watch?v=AofYdb5Frlo

Celý incident navíc zachytila bezpečnostní kamera umístěná na budově. Vy se tedy můžete podívat na tuto odvážnou stařenku, která bránila své naspořené peníze. Je to také ukázka toho, že je třeba být při této činnosti velmi ostražitý. Vždy když jdu vybrat hotovost, jsem nervózní a stále se ohlížím za sebe, zda se nějaká podezřelá osoba neochomýtá kolem mě. Snažím se bankomaty navštěvovat jen ve dne, nejlépe když je se mnou někdo známý.

Co říkáte na reakci této statečné důchodkyně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články