Babička začala jíst v restauraci vlastní jídlo. To, co jí řekl číšník, překvapilo úplně každého zákazníka

Když si člověk do restaurace přinese vlastní jídlo, pravděpodobně bude požádán k odchodu. Tato stařenka udělala to samé, ale číšník svou reakcí překvapil všechny hosty.

Interiér restaurace i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Téměř každý člověk ví, že do restauračních zařízení by si neměl nosit své jídlo. Restaurace a občerstvení slouží k tomu, že si v nich člověk zakoupí jídlo a to zde konzumuje. V případě, že si někdo donese svůj vlastní pokrm a obsluha si toho všimne, je host většinou požádán, aby odešel jinam. Do jedné restaurace se takto vydala i stařenka, která si donesla své vlastní jídlo. Když si toho číšník všimnul, zareagoval a ohromil své okolí.

Nosit vlastní jídlo do restaurace je nevhodné

Za vznikem restaurace stojí nejenom mnoho lidí a práce, ale také podnikatel, který chce mít z tohoto podniku zisk. V restauraci si většinou lidé dají nějaké dobré jídlo a k tomu i pití, ale pokud si někdo donese vlastní jídlo nebo nápoj, je většinou požádán k odchodu. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, že do restaurace se chodí právě z toho důvodu, aby si zde lidé nakoupili stejně jako v obchodě a poté se dobře najedli nebo napili.

Jakmile ale někdo toto nerespektuje, zvedá náklady restaurace tím, že po něm následně obsluha místo uklízí, a také zabírá posezení těm hostům, kteří si v restauraci zakoupili jídlo nebo pití a rádi by jej zde i zkonzumovali. Pokud byste si tedy rádi dopřáli vlastní jídlo nebo pití, udělejte to raději na veřejné lavičce nebo na místě, které není v restauraci či jiném podniku, kde by se jim vaše chování nemuselo líbit.

Stařenka přišla do restaurace s vlastním jídlem

Do jedné takové restaurace přišla i stařenka, u které bylo na první pohled poznat, že se jedná o osobu bez domova. Tato babička si sedla ke stolu a čekala, až přijde číšník. V tomto podniku pracoval mladík, který byl vždy milý, rád komunikoval s lidmi a svou práci odváděl velice dobře. Když si však všiml babičky, přišel k ní a zeptal se jí, co jí může nabídnout. Všichni ostatní hosté čekali, že si žena bez domova nic nedá.

prostřený stůl pro dva v restauraci iZdroj fotografie: Freepik

Žena si objednala sklenici horké vody

Když číšník přišel k babičce a zeptal se jí, co si dá, řekla mu tato stařenka, že je jí obrovská zima, a poprosila jej o sklenici horké vody. Mezitím co u ní číšník stál, vytáhla ze své tašky kousek suchého chleba a začala jej před pracovníkem restaurace jíst. Ostatní hosté čekali, že číšník stařenku nejspíše vyhodí, ale nestalo se tak. Mladík nechal babičku sedět v restauraci a šel se postarat o její objednávku.

Aniž by číšník stařence cokoliv řekl nebo ji nějak napomínal, donesl jí sklenici horké vody. Zároveň v kuchyni posbíral do tašky různé druhy sladkého pečiva a přibalil také celý bochník chleba. Tuto tašku položil stařence na stůl a zároveň jí řekl, že jí donese ještě teplou polévku na účet podniku. Starší žena tomu nemohla uvěřit a štěstím se rozplakala.

Jakým způsobem pomáháte lidem bez domova vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články