Sanitář, který rozdává radost

Máte někdy pocit, že se svět řítí do záhuby? Možná ano, ale pořád můžete potkat osoby, které vám vrátí víru v lidskost. Lindon Beckford z Bostonu je jednou z nich.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Lindon Beckford se již více než 30 let dotýká srdcí lidí v Beth Israel Deaconess Medical Center v Bostonu v USA. Jeho práce se zdá být jednoduchá a monotónní: jde o přepravu lidí na operační sál a později zpátky na pokoj. Lindon ale ve skutečnosti po celou dobu svého působení v nemocnici dělá mnohem víc než jen tohle. Není pouhým sanitářem, funguje také jako psychická podpora vystrašených pacientů.

Jízdu na sál mění v umělecký zážitek

iZdroj fotografie: YouTube.com

Pro pacienty může být přeprava z jedné místnosti do druhé tou nejstrašidelnější věcí, kterou ve svém životě prožijí. A Lindon si je toho dobře vědom. Ví, že jeho role není tak jednoduchá, jak si mnozí mohou myslet. A ví, že jeho práce může ovlivnit lidi mnohem hlouběji. Proto se snaží dělat svou práci tím nejlepším způsobem, jakého je schopen.

iZdroj fotografie: PxHere

Vždycky má na tváři úsměv, protože ví, jak strašidelný může být pro pacienty pobyt v nemocnici a zejména cesta na sál. Vítá je tedy slovy: „Jmenuji se Lindon a budu vaším řidičem.“

Tím ale zdaleka nekončí. Jednoho dne ho při práci sledoval televizí reportér a nahrál video, které odhaluje Lindonovo tajemství a zároveň dává tušit, jak jeho přístup ovlivňuje ty, kteří leží na jedoucím lehátku: nejen že má Lindon vždy pozitivní náladu a zlaté srdce, navíc je i skvělým zpěvákem. Zpívá „svým“ pacientům a ti, jak je vidět na pořízeném videu, alespoň na chvíli zapomenou na všechno, co je trápí.

iZdroj fotografie: YouTube.com

Buďte pozitivní, jako Lindon

Úsměvy pacientů způsobené Lindonovým přístupem a zpěvem jsou důkazem o tom, jakou sílu má pozitivní přístup k životu a starost o druhé. Kdyby bylo více lidí jako Lindon, náš svět by byl určitě lepším místem. Ukazuje všem, o čem je solidarita a lidskost, a může být inspirací každému člověku. Není třeba velkých skutků, stačí být laskavý, všímavý ke svému okolí a zejména lidem, kteří se ocitli v nezáviděníhodné situaci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články