Bezdomovec denně seděl před jeho kadeřnictvím, tak se mu rozhodl pomoci. Ostříhal ho úplně zadarmo a udělal z něj nového člověka

Talentovaný kadeřník nikdy nezapomněl na dobu, kdy sám potřeboval pomoci. Zadarmo ostříhal bezdomovce, jehož vzhled se tím radikálně změnil.

Práce kadeřníka i Zdroj fotografie: iStock
                   

Celkový dojem z osobnosti tvoří několik složek. Jednou z nich je také vzhled. Chtě nechtě je potřeba si přiznat, že první, čeho si lidé na sobě všímají, je právě zevnějšek. Při seznamování hraje následně důležitou roli také povaha, ale ta se ukazuje až při bližším kontaktu. Pokud tedy chcete zapůsobit na své okolí, tak byste se měli zaměřit na to, jak působíte na první pohled.

Pyramida potřeb

Každý však nemá možnost investovat větší částky peněz za profesionální péči, nebo si domů pořizovat všechno potřebné. Takovými osobami jsou například lidé bez domova. Pyramida potřeb člověka rozhodně nestojí na kosmetickém ošetření pleti či vytrhaném obočí. Přednější bude vždy pravidelná strava a zajištění jakž takž pohodlného příbytku.

Naštěstí jsou mezi námi lidé, kteří vnímají svět okolo sebe a pomáhají těm, kteří to potřebují. To je případ také francouzského kadeřníka celebrit Davida Kodata. David odvádí s profesionálními nůžkami naprosto skvělou práci, a tak není divu, že se objevil v hledáčku již několika známých osobností. Jednou si však všiml, že se na ulici, kde své má kadeřnictví, pohybuje stále ten stejný bezdomovec.

Osobní zkušenosti

Jeho vlasy i vousy byly příliš dlouhé a neudržované. Kadeřník s dobrým srdcem se tak rozhodl, že muži zlepší den velkou změnou vzhledu. Motivací byla také jeho osobností zkušenost: Zažil jsem si opravdu těžké období, členové mé rodiny včetně mě byli jistý čas bezdomovci. Na tyto chvíle jsem nikdy nezapomněl a nikdy nezapomenu.“ Muži vytvořil stejný sestřih jako svým běžným klientům.

@davidkodatofficial Haïr transformation 😱 #fyp #pour #SingapoReimagine #foryoupage #hairtransformation #barber #fypchallenge #tiktok #homeless #satisfying ♬ Moulaga – Thezth & Konina & Arl1ny

David má s péčí o lidi, kteří potřebují pomoc, již mnoho zkušeností. Je součástí charitativního sdružení, které pomáhá lidem bez domova. Každou neděli například dobrovolničí v místě, kde se rozdávají potraviny zadarmo. Tentokrát to však bylo poprvé, kdy potřebným nabídnul také své kadeřnické služby. Z muže je teď od pohledu úplně jiný člověk. Určitě mu nový sestřih udělal hezčí den.

Jak vy osobně pomáháte lidem bez domova?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články