Kadeřník z mladého bezdomovce udělal pohledného gentlemana a usnadnil mu tak životní změnu. Na ulici se dostal už v 5 letech

Každý den mladý muž bez domova žebral v ulicích o peníze na jídlo a lidé od něj odvraceli zrak. Jednou si ho ale náhodou všiml člověk, který mu pomohl odrazit se ode dna.

Práce kadeřníka i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé bez domova nemají na růžích ustláno ani trochu. Většina by ráda svůj život změnila a odrazila se ode dna. Jenže nevědí, jak začít, a každodenní nepříjemná rutina je nakonec zase semele. Bez pomocné ruky se málokomu podaří něco s životem udělat. Někdy ale zasáhne náhoda. Jako v případě bezdomovce, který u křižovatky na chodníku žebral o peníze na jídlo. Muže v nesnázích si tam všiml člověk, který odstartoval jeho neuvěřitelnou proměnu.

Nejdřív o proměnu nejevil zájem

Život bezdomovce Bruna Henriqua Cassimira Ramose, který žije na ulici brazilského Sao Paula, se radikálně změnil poté, co upoutal pozornost kadeřníka Leandra Matiase. Namísto toho, aby od zanedbaného muže odvrátil zrak, stejně jako to dělá většina lidí, oslovil ho. Nabídl mu, že může zdarma využít služeb jeho salonu. „Když jsem mladého muže uviděl, hned mě napadlo, jak bych mu mohl pomoci. Dal jsem mu svou vizitku s tím, že pomohu změnit jeho vzhled,“ řekl kadeřník.

Bezdomovec byl k takové nabídce zřejmě skeptický. Očividně se svým vzhledem už dlouho nezabýval, protože řešil důležitější existenční problémy. Kadeřník se ale nenechal jeho nezájmem odradit. Další den znovu vyrazil na místo, kde ho potkal poprvé, a měl štěstí. Podařilo se mu ho přemluvit, aby s ním odešel do salonu. Dal mu ručník, župan a poslal ho do sprchy. Pak spolu oba muži poobědvali a dali se do práce.

Změnil se v pohledného muže

V kadeřnickém a kosmetickém salonu odstartovala velmi překvapivá celková proměna. „Zvýraznil jsem mu barvu vlasů, ostříhal ho, oholil, vyčistil jsem mu obličej a upravili jsme i obočí,“ popisuje jednotlivé kroky kadeřník. Celou proměnu Bruna dokumentoval. Dal mu také nové oblečení. Když se bezdomovec poprvé uviděl, neměl slov. Byl z něj pohledný muž. „V tu chvíli byl v šoku, nemohl uvěřit tomu, že je to on,“ popisuje Leandro. Fotografie se na sociálních sítích staly hitem.

Úprava vousů iZdroj fotografie: Depositphotos

Virální šíření proměny Bruna způsobilo, že bezdomovci s jeho složitou životní situací najednou nabídla pomoc spousta lidí. Dostalo se mu i bezplatného ošetření zničeného chrupu. „Cítil jsem se jako jiný člověk, měl jsem velkou radost. Přimělo mě to vzpomenout si na minulost, na to, kým jsem býval,“ dojatě prohlásil Bruno s tím, že se na ulici už vrátit nechce. Matka ho opustila v pěti letech a od té doby putoval po příbuzných a dětských domovech. Když dospěl, měl práci i domov, ale pak obojí ztratil.

Co říkáte na proměnu zanedbaného bezdomovce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články