Příběh, který rozplakal mnohé: Adoptovali si dvojčata, přestože věděli, že jedno z nich nepřežije

Adopce bývá častou volbou lidí, kteří z nějakého důvodu nemohou mít vlastní děti. Tento pár však čekala adopce s vědomím, že jedno z dvojčat nepřežije.

sourozenci i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Stát se adoptivními rodiči je pro mnohé páry jedinou cestou, jak mít potomka. Důvodů k adopci mohou mít tito lidé hned několik. Může se například jednat o neplodnost někoho z partnerů či například může početí bránit například zdravotní stav ženy. Proces adopce často bývá velice zdlouhavý. Na jeho úspěšném konci pak však může být šťastná rodina. Tento pár s žádostí o adopci také uspěl, čekala na něj ale velice šokující zpráva.

Tento pár byl odlišný

Tato manželská dvojice žádající o adopci byla od většiny ostatních odlišná. Manželé v době podání žádosti o adopci byli již několikanásobnými rodiči. Do svého života už přivítali čtyři biologické a jednoho adoptovaného potomka. I přes takto početnou rodinu se pár rozhodl, že by si rád adoptoval ještě jednoho potomka. Rozhodli se tedy, že si podají žádost o adopci a podstoupí celý proces znovu.

Žádost byla páru schválena

Po absolvování celého velice náročného procesu, který je součástí snad každé žádosti, čekala na manželský pár radostná zpráva. Tedy tak to alespoň v první chvíli vypadalo. Manželům se naskytla možnost adoptovat dvojčátka, která jejich biologická matka opustila ihned po porodu. Vše znělo jako naprosto skvělá zpráva, dokud se manželé nedozvěděli, že jedno z dětí není zdravotně v pořádku.

Rodiče adoptovali obě děti

Jendo z dvojčat, chlapec, bylo zdravotně naprosto v pořádku a nic ho netrápilo. Oproti tomu jeho sestřička tolik štěstí při svém narození neměla. Narodila se totiž bez části mozku, což znamenalo zdrcující zprávu. Holčičku čekala velice brzká a jistá smrt. Navzdory těmto špatným zprávám se pár rozhodl adoptovat obě děti, jelikož si dle svých slov nedokázali představit, že by holčičku nechali zemřít v nemocnici, zatímco jejího bratříčka by si vzali s sebou domů.

dětské botičky iZdroj fotografie: Pixabay

Holčička brzy zemřela

I když holčičku čekal velice krutý osud, rodiče se rozhodli, že ji každý den zahrnou spoustou lásky, aby celý svůj život měla milující rodinu. Holčička nakonec s adoptivními rodiči strávila 178 dní plných lásky, než se naplnil její krutý osud a opustila tento svět. Zemřela v posteli vedle svého malého bratříčka a byla velice oblíbenou sestřičkou i všech ostatních sourozenců. Od adoptivních rodičů po celý život dostávala obrovské množství lásky a něhy, kterou jí nedokázali dát její biologičtí rodiče.

Jak byste se k takové adopci postavili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články