Reakce hostů na svatební oběd zničila Martě s Kryštofem jejich den D. Podle nevěsty je to víc než neslušné

Kvůli životnímu stylu, který novopečení manželé vyznávají, se rozhodli na svatební hostině podávat hodně netradiční menu. Hosté to ale nelibě nesli.

Smutní novomanželé na svatební hostině i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Svatba je pro snoubence jedním z nejdůležitějších dnů v životě, na který nikdy nezapomenou. Logicky každý pár chce, aby byla prostě dokonalá. Jenže někdy to může dopadnout jinak. Své o tom ví čtenářka DámskéhoDeníku paní Marta. Tušila už před svatbou, že všechno nepůjde hladce, ale doufala, že nakonec si ji všichni společně náramně užijí. Ale mýlila se. „Bylo to peklo. Nemohla jsem uvěřit, jak se hosté chovali,“ napsala nám do redakce.

Snoubenci se rozhodli pro netradiční oběd

Přestože svatební hostina, kterou paní Marta se svým vyvoleným Kryštofem plánovala, nebyla tak úplně tradiční, oba věřili, že se vydaří. Nezvyklé bylo menu i to, že svatba bude bez alkoholu. Namísto obligátní hovězí polévky s knedlíčky a svíčkové se měly servírovat veganské chody. Snoubenci totiž propadli tomuto životnímu stylu a v tomto duchu si přáli i svatbu. „Stali jsme se vegany, když jsme viděli videa, jak nehumánně se zachází se zvířaty na jatkách,“ svěřila se čtenářka.

svatba

Jejich svatba se proměnila v noční můru: Z 300 hostů se jich většina otrávila jídlem

Nějaký čas pár sice váhal, zda nemá upřednostnit blaho hostů. Nakonec se ale rozhodl, že pozve jen nejbližší rodinu a přátele, kteří jejich rozhodnutí pochopí. „Všichni věděli, že je to pro nás důležité. Když je zveme k nám, také nepodáváme masitá jídla a alkohol a nikdo nám to nijak nezazlívá. Takže nevím, proč by si teď měl někdo stěžovat, že svatební oběd bude bez masa,“ uvedla paní Marta s tím, že jídlo objednala v restauraci, která je vyhlášená svou výtečnou veganskou kuchyní.

Hosté byli neslušní, zničili nám svatbu

Už před svatbou zaznamenali od hostů výtky, že bezmasá hostina je hloupost. Zatímco rodina paní Marty jejich rozhodnutí jakž takž přijala, příbuzní Kryštofa, kteří pocházejí z venkova, to nesli hůř. „Už dlouho si nás dobírají a dělají si srandu z toho, že jsme vegani. Chápu to, vždyť na vesnici se chovají hospodářská zvířata jako zdroj potravy. Ale nechápu, proč oni nemůžou respektovat náš životní styl,“ rozčiluje se paní Marta.

Přípitek šampaňským iZdroj fotografie: Freepik
Je krásné, když na svatbě vše probíhá dle plánu. Obvykle se ale vynoří nějaký ten zádrhel.

Nepříjemné poznámky neskončily ani na samotné svatbě. „Bylo to peklo. Vyslechli jsme si, že jsme k hostům neuctiví, když jim vnucujeme svou bizarní dietu a nutíme je jíst suchý chleba a neumožníme jim ani připít si alkoholem. Vyčetli nám, že si svatbu děláme jen pro sebe. Kdybychom prý chtěli, mohli jsme podávat veganské i masové pokrmy. Bylo to víc než neslušné, zničili nám svatební den,“ napsala paní Marta s tím, že několik nocí proplakala. Svého rozhodnutí ale s manželem nelitují.

Jak byste se v podobné situaci zachovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články