10 let svépomocí opravoval zničenou ruinu chaty. Výsledné dílo předčilo veškerá očekávání, je prostě dokonalé

Z rekonstrukce chaty si udělali desetiletý projekt, do kterého vložili kus sebe. Výsledek jejich snažení je dechberoucí.

rozbořená chata i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když zatoužíte po nové nemovitosti, ve které byste chtěli bydlet nebo ji rekreačně využívat, máte dvě možnosti. Buď budete stavět domek úplně nový, nebo zakoupíte starší obydlí. Obojí má své klady, ale také zápory. Nová nemovitost bude pravděpodobně dražší, na druhou stranu opravy té staré včetně samotné koupě také nebudou zrovna za hubičku.

Hrdý vegan koupil levně chatu

Richard Aiken pochází z amerického Missouri. Svou profesní cestu započal hned na dvou univerzitách. Věnoval se studiu aplikované matematiky a poté také medicíny. Po ukončení studií založil rodinu se svou ženou, narodily se jim tři děti. Oba manžele to vždy táhlo k přírodě. Nutno dodat, že je Richard již několik let hrdým veganem, což uvádí web Comedy.

Jejich láska ke všemu rostlinnému přerostla v touhu po chatě umístěné na velkém travnatém pozemku, který si pořídili. Hledali starší nemovitost, kterou by přemístili a sami si doupravili. Richard tedy zveřejnil inzerát v tamních novinách. Dostalo se mu spousty nabídek, kývnul však na jedinou. Stránka TopCrazyPress píše, že chatu jménem Hudson Home koupil za neuvěřitelných 100 dolarů (v přepočtu asi 2 300 korun).

Ceny v Česku klesají

Chata byla v žalostném stavu. Oloupaný lak, propadlé stropy, popraskané zdi, s tím vším se musel Richard svépomocí vypořádat. Velmi podobě jako tento chlapec, o kterém jsme psali na webu DámskýDeník. Desetiletá rekonstrukce vyžadovala odvoz nahromaděného harampádí, přemístění stavby, zavedení vodovodu a elektřiny, ale také určitou vášeň pro tento originální projekt.

V současnosti zdobí interiéry například vkusný krb či ručně vyrobený stůl. Radost si jen zrekonstruované místo představit. Ceny rekreačních nemovitostí v Česku neustále padají, jak píše deník Forbes. Vše závisí na atraktivitě prostředí a vyžití. Pro představu uvedu, že metr čtvereční rekreační nemovitosti vychází v tomto roce na dvaasedmdesát tisíc korun českých.

Stále však přetrvává krize v oblasti bydlení, která se nevztahuje pouze na zmíněné rekreační objekty. Jako studentka v jednom z největších měst naší země mohu potvrdit, jak těžké a finančně náročné je nalezení vhodného bydlení. Na byty mohou jednotliví mladí lidé zapomenout. Za samostatný pokoj jednotlivec zaplatí až deset tisíc korun měsíčně. Proto většina přistupuje ke sdíleným pokojům.

Jak se stavíte k vlastnictví rekreačních nemovitostí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články