Třináctiletý kluk postavil svépomocí zahradní domek, který vyrazí dech

Že sedí dospívající a děti pouze u tabletů a telefonů a nic jiného je nezajímá? Tomu tak není všude, a pokud takové děti dokáží rodiče podpořit, zjistí, že jejich dítě je šikovné a skrývá v sobě určitý talent.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká část dospívajících dětí v dnešní době myslí na mnoho věcí a většinou se jedná o módu, sociální sítě a nejlepší fotografii na Instagramovém účtu. Tohle ale není případ mladého třináctiletého Luka Thilla z Dubuque, který se opravdu z velké části liší od svých vrstevníků. Postavil si totiž za své ušetřené peníze vlastní malý domek.

Domek Luka

Chlapec prozradil, že se velmi nudil a díky tomu vznikl tento nápad. Než se do stavby pustil, vše řádně promyslel a navrhl. Jeden celý rok šetřil peníze a materiál potřebný ke stavbě domu. Neušetřil pouze pomocí kapesného, ale také sekal sousedům trávníky, organizoval online sbírku a dále například uklízel kamarádovi garáž, který mu později zapojil elektřinu ve svém malém domku.

Luk použil přibližně 75 % recyklovaného materiálu. Domek má 8 m2, 3 metry dlouhý a asi 1,6 metrů široký. Domek obsahuje elektroinstalaci, ale nemá vodovodní potrubí a koupelnu. 

Pomoc byla jistě třeba

Samozřejmě Luk potřeboval pomoc od svých rodičů, a to jak po finanční, tak i stavební stránce. Lukův otec Greg však chtěl, aby si syn většinu domu postavil sám a financoval také sám. Otec prozradil: tohle byla příležitost pro synovu budoucnost. Bylo to víc, než jen sedět u počítače – jedná se o životní lekci! 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Luke Thill (@lukethill)

Splněný sen

Taková chata byla pro Luka splněným snem. Vybavil si ji mikrovlnnou troubou, TV, podkrovím s postelí a v zadní části chatky i grilem a květinami. Když Luke dojde ze školy, dělá si ve svém domku domácí úkoly a přes týden tam i přespává. Už nyní plánuje, že příště postaví další a mnohem větší dům. To ale bude třeba delšího šetření. Luke prozradil: Rád bych motivoval další děti k tomu, že i v mém věku je možné postavit něco takového. Chce to jen odhodlání, podporu rodičů a cílevědomost.  

Zdroj: Luke Thill

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou
Události247.cz
Události247.cz
Vládě dochází čas: Do deseti let nebudou peníze na důchody. Brzy musí přijít změna, lidem se určitě líbit nebude
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování