Přestavba opuštěné garáže na luxusní bydlení

Bydlet se dá skutečně kdekoliv a pokud lidé nemají peníze, tak logicky hledají různá alternativní řešení. Jako je například i bydlení v garáži, která oproti klasickému domu vyjde na zlomek ceny.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Když se řekne garáž, každého napadne jen místo pro skladování auta, pneumatik, kol, případně všech možných věcí, které z nějakého důvodu nechcete mít v domě. Věděli jste ale, že se v garáži dá i bydlet?

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Bydlení v garáži? Proč ne

Přestavte si garáž na komfortní a útulné bydlení

Koupě bytu nebo jiného obytného prostoru je čím dál dražší a může si ji dovolit stále menší procento lidí. Mnoho mladých lidí proto hledá levné alternativy a často přicházejí s originálními řešeními.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Když nejsou peníze, je třeba improvizovat

Jednou z podobných důmyslných realizací je přestavba obyčejné garáže ve francouzském Bordeaux na útulný byt. Náklady na přestavbu vyšly přišly přibližně na 35 000 EUR (asi 900 000 korun), což je částka, za kterou byt či dům ani při největším štěstí nepořídíte. Jestli se nechcete vzdát svého snu o vlastním bydlení, zvažte pořízení garáže, ze které můžete vybudovat komfortní byt. Inspirovat vás můžou fotografie z výše zmíněného francouzského projektu.

Za masivními dřevěnými dveřmi najdeme moderní byt

Za jednoduchými kovovými garážovými vraty, které na první pohled nepůsobí jinak než vrata obyčejných garáží, se nachází masivní dřevěné posuvné dveře. Podle směru, na který je dřevěná zástěna posunuta, se objeví buďto prosklená stěna se vstupními dveřmi, nebo okno do kuchyňského kouta.

Krásná dřevěná podlaha v zádveří celému prostoru dodává na útulnosti. Ve zbylém prostoru je na zemi moderní hladká podlaha. V obývací pokoji najdeme sedací soupravu, televizi, psací stolek a nezvyklé úložné prostory, které na své horní straně ukrývají pohodlnou postel, do které se dostanete po nenápadných bočních schodech.

Jídelní kout obsahuje poměrně velký jídelní stůl se šesti židlemi. Kuchyňská linka je pochopitelně spíše menší, ale obsahuje vše, co je potřeba k běžnému provozu.

V koupelně najdeme sprchový kout a umyvadlo se zrcadlem. Celé bydlení působí minimalistickým a moderním dojmem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články