Podraz na Jiřího Krampola. Hereckou legendu se specifickým hlasem nečekaně nahradil mladší kolega

Jiřího Krampola nedávno zasáhl neočekávaný podraz od jeho hereckého kolegy. Z tohoto nepříjemného překvapení byl skutečně nešťastný.

Jiří Krampol i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Jeden z nejznámějších českých herců a mimo jiné také moderátor Jiří Krampol nedávno pocítil hořkou pachuť zrady. Český rozhlas Dvojka vysílá v těchto dnech jednu z oblíbených sérií čtení na pokračování. Nyní zvolili pokračování biografie Jeana-Paula Belmonda Mých tisíc životů. Ačkoliv byl Krampol jeho dlouholetým dabérem, nyní jej někdo nečekaně nahradil.

Daboval známá jména

Jiří Krampol se v oblasti dabování zahraničních celebrit poprvé proslavil v roce 1977, po emigraci Jana Třísky do Spojených států amerických. Jan Tříska byl dlouholetým dabérem Jeana-Paula Belmonda a právě Jiří Krampol dostal jedinečnou šanci po něm tuto roli převzít. Po smrti velikána Františka Filipovského převzal také dabování francouzského komika Louise de Funèse.

Nahradil ho Řezáč

Mnoho posluchačů bylo překvapeno, když během poslouchání Belmondovy biografie z rádia neslyšeli hlas Jiřího Krampola. Překvapivě ho totiž nahradil jeho mladší herecký kolega Ivan Řezáč. Krampol se pro deník Aha! přiznal, že toto rozhodně nečekal. Tuto knihu totiž namluvil již před šesti lety, takže rádio podle něj mohlo použít jeho verzi.

Nedokáže to pochopit

V hlase Krampola muselo být určitě slyšet, že se cítí zrazený. „Co prosím? Vždyť jsem to namlouval už před lety. Je to hotové, proč nevysílají tuhle verzi?“ ptal se novinářů v šoku, když mu z deníku Aha! zavolali. „Nechápu to! Nic proti kolegovi, ale proč zahodili to, co jsme dávno dělali?“ Vysvětlení ale přišlo z rozhlasu záhy.

Dramaturgický záměr

Audioknihu ze života Belmonda sice Krampol namluvil už v roce 2017, Český rozhlas Dvojka má ale pro své vysílání speciální pravidla. Nevysílá zakoupené audioknihy, autorská práva jsou totiž drahá. Všechno si proto vyrábí přímo v rozhlase, a to s přesnou stopáží pro jednotlivé díly četby na pokračování. To byl i tento případ.

Proč neoslovili jeho?

„Je jasné, že stanice ČRo Dvojka mohla oslovit na přemluvení knihy pro rozhlasový formát přímo pana Krampola. Byla si ale vědoma toho, že v poslední době bojuje se zdravotními problémy, a proto sáhla po náhradníkovi,“ řekl Aha! zdroj z veřejnoprávního média, jenž si nepřál být jmenován. Je ale jasné, že toto Jiřího Krampola nepotěšilo.

Jak byste na místě Jiřího Krampola reagovali?

Zdroj: FaktaToday
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články