Odvážná 5letá dívka zachránila svou maminku i bratříčka. Neuvěříte, co pro to musela udělat

Teprve pětiletá dívka prožila naprosto děsivou situaci. Zachovala ale chladnou hlavu a díky skvělému nápadu se jí podařilo zachránit svou matku i bratříčka.

Nehoda dvou aut i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, že jsou děti malé, nemusí nutně znamenat, že nedokážou najít kloudné řešení v těžkých situacích. Jasným důkazem je teprve pětiletá dívka, která během autonehody dokázala přijít na skvělý nápad, který nakonec zachránil jejího bratříčka i maminku. V době tragické nehody, která postihla pětiletou dívku Lexi Shymanski, její matku a bratra, prokázala holčička neuvěřitelnou statečnost. I přes svoje zranění vylezla bosa na velký skalnatý útes, aby hledala pomoc pro své blízké. 

Zachovala klid

Její odvaha nám ukazuje, že v nouzových situacích musíme zůstat klidní a hledat řešení, i když bychom nečekali, že to dokáže pětileté dítě. Po autonehodě v kanadském Calgary, když se rodinné auto zřítilo ze srázu, Angela Shymanski, Lexiina matka, ztratila kontrolu nad vozidlem kvůli mikrospánku. Lexi se dokázala osvobodit z autosedačky a vylézt na skalnatou vyvýšeninu, aby získala pomoc. Díky její statečnosti se jí nakonec podařilo stopnout jedoucí automobil.

Přivolala pomoc

Během chvíle si jí všiml muž, který jel kolem. Zastavil na cestě, zeptal se holčičky na to, co se stalo, a následně přivolal pomoc. Netrvalo dlouho a záchranáři okamžitě dorazili na místo. Celá rodina byla letecky přepravena do nemocnice, kde bylo zjištěno, že malý Peter krvácí do mozku a Angela má zlomenou páteř. Angela ve svém rozhovoru pro deník Metro uvedla, že situace byla naprosto šílená a Lexiina odvaha ji doslova uchvátila.

Autonehoda iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechno dobře dopadlo

Muž, který přišel navštívit Angelu do nemocnice, později sdělil, že zdravotníci a hasiči museli použít lana, aby se dostali dolů po skalnatém útesu, zatímco malá Lexi to dokázala naboso. Díky tomu, že přijeli na místo včas a podařilo se jim matku se synem vysvobodit, dostali je do nemocnice jak nejrychleji mohli. Právě čas hrál v této situaci velmi důležitou roli. Nakonec se je oba podařilo zachránit. A Lexi, ta se stala skutečnou hrdinkou nejen pro svoji rodinu, ale pro všechny, kdo o jejím příběhu slyšeli. 

Co na její odvahu říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla