Ošklivá autonehoda šokovala celý svět. Každý by si měl přečíst tato slova jako varování. Může se to stát komukoliv

Fotky z ošklivé autonehody šokovaly celý svět. Takovéto neštěstí je naprosto odstrašující a všechny donutí k obezřetnosti na ulici. Takhle dopadnout nikdo nechce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Online v médiích jsou denně vidět případy hrozných autonehod. Avšak tato vyděsila celý svět, když se její fotky rozlétly po internetu. Stačí chvilka nepozornosti na silnici a stát se může cokoli. Tohle neštěstí je toho příkladem a zároveň i výstrahou pro všechny řidiče. Život máme jen jeden a je zbytečné ho ukončit svou nezodpovědností za volantem. Motorkář a cestující ve vozidle na svou nedbalost doplatili.

Nebezpečná jízda motorkáře a nepozornost řidiče

V této odstrašující autonehodě přišli o život tři lidé. A to jen kvůli tomu, že nedodrželi pravidla. Ke srážce došlo kvůli řidiči motorky, protože se ulicemi řítil rychlostí 140 km/h. To je téměř dvojnásobek toho, jak měl jet. V nešťastné chvíli se však stalo, že žena sedící za volantem vozu jedoucího na křižovatku zrovna vzala do ruky mobil. V tom momentě zpečetila osud svůj i svého spolujezdce.

iZdroj fotografie: Canva

Bez přemýšlení a dávání přednosti s autem vjela z vedlejší silnice na hlavní, ačkoli pozornost měla stále vztaženou ke svému telefonu. Motorkář kvůli své šílené rychlosti neměl šanci včas zastavit či jakkoli zareagovat. Jejich srážka byla už naprosto nevyhnutelná. Všechno se stalo hrozně rychle. Auto se vlivem veliké síly srážky okamžitě převrátilo a odletělo šest metrů od místa prvního dotyku obou prostředků.

Nikdo z řidičů nehodu nepřežil

V autě byla nalezena řidička, spolujezdec i motorkář se svým motocyklem. Všichni tři byli okamžitě mrtví, v té rychlosti neměli nejmenší šanci na přežití. Stačila chvíle nepozornosti a ukončilo to rovnou tři lidské životy, a to naprosto zbytečně. Výsledek tohoto neštěstí zachycený na fotkách by měl být výstrahou pro každého. Silnice je místo, kde se každý musí chovat zodpovědně a opatrně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Následky autonehod často bývají fatální. Můžete ošklivě ublížit nejen sobě, ale také ostatním. Díky těmto fotografiím by mělo být každému jasné, proč je používání telefonu při řízení přísně zakázáno. Provozu a vozidlům kolem vás je vždy třeba věnovat veškerou pozornost, protože stačí malá chvilka nepozornost a v mžiku může být se vším konec.

Řiďte bezpečně, opatrně a podle předpisů

Nedodržování pravidel, značek a zákonů denně připraví desítky lidí o život. Přitom je to zbytečné. Za volantem má člověk obrovskou zodpovědnost za sebe, spolujezdce a ostatní na vozovce. Ne všechny přestupky a prohřešení mají vždy za následek smrt, ovšem je tu to riziko, které by všichni měli brát na vědomí.

iZdroj fotografie: Pixabay

I tato autonehoda vám měla ukázat, že nelze spoléhat na spoustu kovu a ochranných zařízení, které vás obklopují. Pravidla a značky, podle kterých je třeba se na vozovce chovat, tu nejsou pro nic za nic. Velká většina z nich je pro vaše bezpečí. Proto jejich nedodržování často končí majetkovými škodami, ba dokonce tragickými událostmi, které už nejde vrátit zpátky.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články