Pejsek zachránil svého kamaráda, který uvízl na železniční trati. Nemohl se z místa pohnout celé 2 dny

Neuvěřitelný případ přátelství a lásky mezi zvířaty. Zraněná fena se nemohla pohnout. Její kamarád se o ni v mrazu staral celé dva dny, než se je podařilo zachránit.

zasněžené koleje i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tento dojemný příběh se odehrál v ukrajinském Užhorodu. Komu psi původně patřili a jak se ocitli na kolejích, nikdo netuší. Předpokládá se, že fenku možná srazilo projíždějící auto nebo vlak. Vysílená zůstala ležet přímo v kolejišti a nemohla se pohnout. Bez pomoci svého kamaráda, který jí nosil jídlo a zahříval ji, by nejspíš nepřežila.

Dva dny v mrazu ležela fenka na kolejích

Dlouhé dva dny trvalo, než na dva zoufalé psi někdo upozornil, a mohlo se tak začít s jejich záchranou. Ani ta však nebyla úplně jednoduchá, protože pes chránil svoji zraněnou kamarádku i před záchranáři a nechtěl nikoho nechat, aby se k ní přiblížil. Oba psi byli pokryti sněhovým popraškem a teploty v noci klesaly hluboko pod bod mrazu.

Zraněná fena ležela v kolejišti a pes, který později dostal jméno Panda, kolem ní chodil a pečoval o ni. A to i ve chvíli, kdy uslyšeli projíždějící vlak. Lehl si vedle ní na koleje, oba sklonili hlavu a počkali, až vlak přejede. Věrný přítel ji nenechal samotnou a sám a riskoval přejetí vlakem. Naštěstí se jim nikdy nic nestalo.

Strojvedoucí konečně psy nahlásil záchranářům

Až po dvou dnech konečně jeden ze strojvedoucích jednoho z projíždějících vlaků na tyto dva psy upozornil. Na scéně se tak objevil Denis Malafejev, který psům dobře rozuměl. Panda byl velmi ostražitý a nechtěl nikoho nechat, aby se k Lucy jen přiblížil. Získat si jeho důvěru tak vůbec nebylo jednoduché. Ale nakonec se to panu Malafjevovi podařilo.

Oba psy naložil do auta a odvezl je na stanici, aby je mohl prohlédnout veterinář. Nakonec se ukázalo, že zranění fenky nejsou tak vážná a pes měl jen pár škrábanců. Lucy se brzy vyléčila a mohla zase běhat. Kdo a kde je jejich majitel nebo zda šlo o toulavé psy, nikdo přesně nevěděl. Oba tedy byli poskytnuti k adopci, ale s podmínkou, že nebudou rozděleni.

Panda hlídá svoji přítelkyni pořád

Brzy se pro ně našel milující majitel. Pejsci dostali jména Panda a Lucy a jejich příběh obletěl celý svět. Taková obětavost, láska a sebezapření se často nevidí ani u lidí. Pouto těchto psů bylo tak silné, že byli jeden pro druhého ochotni i zemřít. Záběry na dva psy trpící hladem a mrazem jsou skutečně dojemné a nenechají nikoho chladným. Panda se o Lucy údajně stále stará a dohlíží na ni, aby měla vše, co potřebuje, i když jim u nového majitele nic nechybí.

Co říkáte na toto neuvěřitelné pouto mezi dvěma psy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články