Věrný toulavý pes chránil svého kamaráda, kterého srazilo auto. A neopustil ho, ani když přišla záchrana

Psi jsou velmi věrní a instinktivně chrání kamarády a blízké, pokud vycítí, že to potřebují. A neplatí to pouze v případě jejich lidských rodin.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když Betty Walterová dostala od kamarádky textovou zprávu o psovi, kterého srazilo auto, byla v práci. Instruovala ji, jakou organizaci má kontaktovat, aby se psovi dostalo potřebné pomoci. Walterová se totiž stará o opuštěná zvířata a má zkušenosti s jejich záchranou. Pro dalšího psa ale už neměla místo. Přesto se jí myšlenka na trpící zvíře u silnice stále vracela. Nedalo jí to, a tak jakmile jí skončila směna, vydala se na místo, které jí kamarádka popsala.

Chránil zraněného kamaráda

Doufala, že se o psa někdo postaral. Zraněné zvíře ale stále u jedné ze silnic texaského Houstonu bylo a spolu s ním i další pes, jenž svého kamaráda hlídal a chránil. Odháněl každého, kdo se chtěl přiblížit. Psi, kteří později dostali jména Betty White a Allen, se měli hodně rádi. „Když jsem přijížděla, viděla jsem je už z dálky. Snažila jsem se k nim přiblížit, ale nešlo to. Hned se ke mně Allen rozběhl a odehnal mě,“ vypráví Walterová.

Chtěla zraněnému zvířeti pomoci. Snažila se tedy získat si Allenovu důvěru. Sice to nějaký čas trvalo, ale nakonec se to podařilo. Kamarádka, která vyrazila s Walterovou na záchrannou misi, jí pak pomohla dostat Betty do auta. Allen je celou dobu nespustil z očí. Jakmile byla Betty ve voze, nedalo ženám téměř žádnou práci dostat do auta i Allena. Bylo jasné, že zraněnou Betty nikdy neopustí.

Hledá se domov pro oba

Pouto mezi psími kamarády zachránkyni dojalo. Přestože neměla volné místo pro další psy, rozhodla se, že to nějak musí zařídit. Obávala se, že by nenašla nikoho dalšího, kdo by se ujal obou a mohli by skončit odděleně. Betty měla zlomenou pánev a potřebovala operaci. Po zákroku se vrátila k Walterové, kde na ni Allen čekal. Zůstanou tam, dokud se Betty zcela neuzdraví.

Betty White and Allen. She is using her leg more each day.

Zveřejnil(a) Betty Walter dne Úterý 8. února 2022

Bude trvat ještě několik měsíců, než Betty bude připravená k adopci. Nové páníčky pro Allena by Walterová mohla mít hned. Po všem, čím si psi prošli, je ale nechce rozdělit. Hledá pro ně láskyplný domov, kde budou moci být spolu. „Potřebují někoho, kdo je bude milovat. Allen má rád hračky, takže by uvítal pána, který mu bude házet míček a hrát si s ním na honěnou. Betty je klidná, ráda se choulí v pelíšku,“ říká Walterová.

Jaký příběh zvířecího přátelství jste zažili?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články