Pejsek neustále štěkal a nikdo nevěděl, co se děje. Pak rodině došlo, že je chrání před nebezpečím

Obvykle klidný a tichý pes začal divoce štěkat a nechtěl přestat. Své majitele se tak snažil upozornit na velké hrozící nebezpečí.

chlapec se psem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Tato zvířata své pány bezmezně milují a v krajních případech by byla schopna za ně položit i svůj vlastní život. Jsou velice chytrá a vnímavá, dokážou vycítit nebezpečí a také špatnou náladu a smutek svého majitele. Mnoho psů po celém světě denně zachraňuje lidské životy, jen se o tom málo mluví. Nyní si můžete přečíst příběh jedné rodiny, jejíž psík se stal velkým hrdinou.

Majitel zpozorněl, když jeho pes tak vyváděl

Rodina si Rexe pořídila, když byl ještě maličké štěňátko. Jelikož chtěli ke svému synovi dobrého parťáka a kamaráda, rozhodli se právě pro tohoto pejska. Byl moc hodný, vychovaný a klidný. Když však jedné noci začal štěkat, jeho pán se na něj velmi rozzlobil, protože ho probral z hlubokého spánku. Navíc měl za pár hodin vstávat do práce. Když ale Rex nepřestával štěkat, a navíc ještě skákal po jeho posteli, což nikdy předtím neudělal, muž zbystřil. Brzy pochopil, že něco není v pořádku, a uvědomil si, že se mu jeho mazlíček snaží něco sdělit.

Vstal tedy z postele a psa následoval. Procházel dům, a jelikož byla hluboká noc, všude bylo naprosté ticho. Po chvíli však uslyšel nějaký zvuk, šel tedy za ním a rychle si uvědomil, že se jedná o plynový alarm. Rychle k němu utíkal, aby ho zkontroloval. Nejdříve si myslel, že pípá hlásič kouře, ale ve skutečnosti se jednalo o detektor oxidu uhelnatého. Mezitím Rex vběhl do pokoje svého malého kamaráda, aby ho také probudil a vytáhl ho z postele. Netrvalo dlouho a celá rodina stála venku před domem a čekala na příjezd záchranářů, hasičů a policie.

Zachránil život sobě i celé rodině

Hasičům chvíli trvalo, než zjistili zdroj problému, ale jak se později ukázalo, jednalo se o plynový krb, který se nacházel na chodbě. Rodině v tu chvíli došlo, že kdyby je jejich věrný pes nevzbudil, už nikdy by se neprobudili. Otrávili by se totiž oxidem uhelnatým, jenž unikal ze zmíněného plynového krbu. Nejhorší na tomto unikajícím plynu je to, že je pro člověka naprosto nezpozorovatelný.

Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu, není nijak dráždivý a je lehčí než vzduch. Otrava tímto plynem je zpočátku nenápadná, ale velmi vážná a zákeřná. Tento plyn vzniká při hoření jakéhokoli paliva. Do těla se dostane vdechnutím a působí na cévní a nervový systém a srdce.

Při nízké koncentraci člověk pociťuje bolest hlavy a únavu, při těch vyšších dochází k poruše koordinace a vidění, závratím, zmatenosti a nevolnosti. Při velmi vysoké koncentraci ve většině případů dochází ke smrti. Rex je tedy opravdový hrdina, protože se mu podařilo zachránit sebe i celou svou rodinu.

Co říkáte na hrdinský čin tohoto pejska?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články