Pejska obmotaného řetězem vyhodili na ulici. Na svého zachránce naštěstí nemusel čekat dlouho

Další příběh, který dokazuje, jak může všímavost zachránit život. V tomto případě šlo o pejska, který by bez pozorné ženy nejspíš brzy zemřel.

smutný pes i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Někteří lidé by si zvířátka rozhodně pořizovat neměli. Mnoho domácích mazlíčků totiž končí v útulcích, často z nepochopitelných důvodů. Někteří pejsci si také projdou krutým zacházením, než se jim dostane pomoci a podaří se pro ně najít milujícího páníčka. Štěstí měl nakonec i tento pejsek, který se potuloval kolem frekventované čtyřproudé silnice a na krku měl omotaný rezavý řetěz vážící několik kilogramů.

Neměla moc času, ale rozhodla se psa zachránit

Ashli ​​Garzaová jela po čtyřproudé silnici na pracovní schůzku do města Mission v americkém Texasu. Náhle si všimla, že se nebezpečně blízko silnice pohybuje zbídačený pejsek. V první chvíli vůbec nepřemýšlela a ihned dupla na brzdy. Kříženec německého ovčáka vypadal opravdu zuboženě. Byl celý od bláta a na krku měl tlustý rezavý řetěz, pod jehož tíhou mohl sotva zvednout hlavu.

Přesto, že Ashli byla na cestě za svými povinnostmi, a navíc v autě vezla svatební šaty své kamarádky, které se nesměly ušpinit, rozhodla se, že pejska musí zachránit. Nebyla to její první zkušenost s toulavým psem, na této trase jich viděla už více. Často však utekli, než jim mohla nějak pomoci. Ashli se tak vždy snažila pejska alespoň vyfotit a umístit na facebookovou stránku do skupiny se ztracenými psy.

německý ovčák iZdroj fotografie: Freepik

Když otevřela dveře auta, spíše čekala, že pes uteče a ona se ho pokusí chytit. K jejímu překvapení však fenka hned přišla k jejím dveřím a nechala se pohladit. Ashli tedy neváhala a naložila ji do kufru. Měla trochu obavy, co bude pes za jízdy dělat. Ukázalo se, že fenka je klidná, ale podle jejího chování Ashli usoudila, že na převoz autem zvyklá nebyla.

Fenka zůstala u svého zachránce

Nejdříve bylo potřeba vymyslet, jak jí dostat z krku řetěz, který byl velmi těžký. Ashli nechápala, jak může fenka pod jeho tíhou vůbec zvednout hlavu. Vzpomněla si na kamaráda, jenž pracoval v dílně, a rozhodla se k němu s fenkou zajet, aby se pokusili řetěz sundat. Nakonec však nebylo potřeba žádné náčiní a společnými silami se jim podařilo řetěz přetáhnout přes její hlavu.

Luz Guzman, který při sundávání řetězu asistoval, si fenku velmi oblíbil. Rozhodl se, že si ji ponechá u sebe alespoň na čas a pak se uvidí, co bude dál. Dostala krásné jméno Penelope a nakonec u něj zůstala. Ashli se pak o svůj příběh podělila na sociálních sítích. Chtěla tak povzbudit ostatní, aby se nebáli pomáhat psům v nouzi. Ona sama je vídá často. „Když máte oči otevřené a soucitné srdce, nebude to dlouho trvat, než potkáte pejska, který bude potřebovat vaši pomoc,“ uzavřela svůj příběh.

Jaký jste vy zažili příběh se záchranou zvířete v nouzi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články