Fenka se schovávala pod autem, klepajíc se strachy. V těžce podvyživeném stavu se jí naštěstí ujal její „anděl strážný“

Už je v bezpečí. Podvyživená fenka už nikomu nedůvěřovala. Pak se však objevila statečná milovnice zvířat a podařilo se jí pejska zachránit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Klepe se a je tak slabá, že sotva vyskočí na sedadlo v autě. Co má tato fenka skutečně za sebou, nikdo netuší. Už na první pohled je však vidět, že musela strádat dlouhé měsíce. Všímaví lidé na podvyživenou fenku upozornili a do akce se pak vložila záchranářka zvířat Suzette Hall. Ta je lidmi po právu označovaná za anděla strážného, protože pracuje bez ohledu na vlastní pohodlí a podařilo se jí zachránit již stovky zvířat.

Nechtěla vylézt a třásla se strachy

Zbídačená fenka dostala jméno Toffee. Její záchrana však nebyla jednoduchá, protože lidem silně nedůvěřovala. Nakonec se ji však podařilo zpod auta, pod nímž se schovávala, dostat na blízký dvorek, než bylo možné ji převézt na veterinu. Fenka je neskutečně zanedbaná a vyhublá. Na videu se můžete podívat, jak se sotva vyšplhá na sedadlo v Suzettině autě.

Je to dva týdny, kdy byla roztomilá Toffee zachráněna z ulice, a nyní se zotavuje, a především krmí, aby nabrala sílu. Pro Suzette byla záchrana této fenky jen jednou z mnoha. Přesto miluje každé zvíře, které zachrání. Je to její životní poslání a nikdy se ho nevzdá. A to nejen kvůli své lásce ke zvířatům, ale udržuje tím i odkaz svého mrtvého syna.

Se synem Loganem totiž začali zvířata zachraňovat společně. On byl ten, který vyděšené zvíře vždy držel v náručí a utěšoval ho. Bohužel zemřel velmi mladý na vrozenou vadu srdce. Každé zachráněné zvíře tak pro Suzette znamená i spojení s jejím mrtvým synem. To, že pro záchranu zvířat dělá více než jiní, potvrzují i lidé, kteří ji znají.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Suzette Hall (@logans_legacy29)

Zachránila už stovky zvířat

Jakmile dostane oznámení o toulavém zvířeti, jež už týdny čeká vyhozené někde u silnice, že se jeho páníčci vrátí, okamžitě sedá do auta. Nakoupí dobroty, na něž by mohla zvíře nalákat, připraví si klecovou past a vyráží často na velmi odlehlá místa. Někdy se jí podaří zvíře najít a zachránit hned. Jindy tráví celou noc v autě nebo mnoho hodin čeká, než si získá jeho důvěru. Nikdy se však nevzdá, dokud není ubohé zvíře bezpečně naložené v autě.

Následuje odvoz na veterinu a zvířata se musí také často nechat ostříhat, protože mívají srst velmi zarostlou a zanedbanou. Suzette pak na svých stránkách pravidelně informuje o svých zachráněných svěřencích. O všech mluví s nesmírnou láskou a možná se tak brzy na jejím Facebooku objeví i aktualizace k případu Tofee, která se svému majiteli nejspíš stala přítěží a byla ponechána napospas svému osudu.

Jakým způsobem podporujete ty, kteří se starají o opuštěná zvířata?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články